10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata

dodano: 10/12/2007 22:23 • komentarze: 17 • odsłony: 68634 • kategoria: Starożytny świat • dodał: Sonny

Przez ostatnie kilkaset lat, wiele kłopotliwych artefaktów zostało wykopanych, artefaktów, które kłócą się z teorią geologii i historii człowieka.

Wedle słów Biblii, Bóg stworzył Adama i Ewę kilka tysięcy lat temu przez jakieś fundamentalne interpretacje. Nauka mówi, że to zwykła fikcja, że człowiek żyje na Ziemi od kilku milionów lat, a cywilizacja ma dziesiątki tysięcy lat.
Czy jest możliwe, że nauka myli się tak samo jak Biblia? Od groma jest archeologicznych dowodów na to, że życie na Ziemi mogło być bardzo różne od tego, jakim je widzimy, o czym mówią geologiczne i antropologiczne teksty. Przyjrzyjmy się kilku dziwnym rzeczom:

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
1. Wyżłobione kule
Od kilku dekad górnicy w Południowej Afryce odkopują tajemnicze kule z metalu. Ich pochodzenie jest nieznane, kule te mierzą mniej więcej cal średnicy i mają wyryte trzy równoległe linie biegnące dookoła kuli. Odkryto dwa typy kul: jedne składają się ze stałego niebieskawego metalu z białymi plamkami; drugi typ ma wyżłobienia wypełnione białą, gąbczastą substancją. Skała, w której znaleziono owe kule datowana jest na 2.8 miliarda lat! Kto i po co je zrobił? Tego nie wiadomo.

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
2. Kamienie Dropa
W 1938 roku, podczas archeologicznej wyprawy, której dowodził Dr. Chi Pu Tei wiodąca przez chińskie góry Baian-Kara-Ula, odkryła jaskinie zamieszkałe niegdyś przez starożytną kulturę. Na podłożu jaskini, w od wieków nie tykanym kurzu, leżały setki dysków wykonanych z kamienia. Owe dyski mają średnicę 22.86 cm [9 cali], każdy ma wycięte w środku koło i spiralną bruzdę, przez co owe dyski wyglądają jak starożytne płyty gramofonowe sprzed 10/12 tysięcy lat. wspomniana spiralna bruzda, wydaje się być jednym z małych hieroglifów, które opowiadają niesamowitą historię o statkach kosmicznych z jakiegoś odległego świata, które rozbiły się lub wylądowały w górach. Statki miały być pilotowane przez ludzi, którzy nazywali się Dropa, których to szczątki znaleziono w jaskini razem z kamieniami.
 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
3. Mechanizm Antikythera
Mechanizm Antikythera został odnaleziony przez nurków w roku 1900 we wraku statku, na wybrzeżu Antikythera, małej wyspy, leżącej na północny-zachód od Krety. Nurkowie wydobyli z wraku wiele posągów z brązu i marmuru, które wydawały się być ładunkiem statku. W wydobytym ładunku znaleziono kawałek skorodowanego brązu, który zawierał pewien rodzaj mechanizmu z wielu przekładni i kół. Prawdopodobnie wykonano je 80 lat przed naszą erą, a wielu ekspertów z początku sądziło, że mechanizm był astrolabium - czyli narzędziem astronomów. Prześwietlenie mechanizmu promieniami rentgenowskimi ujawniło, że odnaleziono tylko część całości, zawierającej wyrafinowany system przekładni. Mechanizm napędowy nie został poznany aż do 1575 roku. Nadal jednak nie wiadomo, kto i po co go skonstruował ponad 2 tysiące lat temu oraz dlaczego ta technologia została zapomniana.

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
4. Kamienie z Ica
Na początku roku 1930, ojciec Dr. Javier'a Cabrera, Kulturowy Antropolog Ica w Peru, odkrył kilkaset ceremonialnych kamieni w grobowcach starożytnych Inków. Dr. Cabrera, kontynuując pracę ojca, zebrał ponad 1.100 tych kamieni, których wiek przewidywany jest na od 500 do 1.500 lat. Kamienie stały się sławne pod nazwą Kamienie z Ica. Na kamieniach wyryto różne wzory, między innymi o temacie seksualnym, jakieś postacie, obrazy, które mogą przedstawiać operacje na otwartym sercu i przeszczep mózgu [w angielskim tekście: and brain transplants]. Najbardziej zaskakującymi rycinami są te, które przedstawiają dinozaury - brontozaury, triceratopsy (na zdjęciu), stegozaury i pterozaury. Autentyczność owych kamieni nie została nigdy potwierdzona i udowodniona, a sceptycy rozważają oszustwo.
 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
5. Bagdadzka Bateria
W dzisiejszych czasach baterię można kupić praktycznie w każdym sklepie. Oto bateria, która ma 2.000 lat! Znana jako Bateria Bagdadzka, została odnaleziona w ruinach wsi Parthian, której to datę ustalono na 248 lat przed naszą erą i 226 lat naszej ery. Urządzenie składa się z glinianego naczynia o wysokości 14 cm, do którego wkładało się cylinder z miedzi, a wszystko zalewało się asfaltem, dodatkowo w jego wnętrzu umieszczano utleniający żelazny pręt. Eksperci, po zbadaniu tej baterii, doszli do wniosku, że by wytwarzała ona prąd, wystarczyło napełnić ją kwasem, albo zasadowym płynem. Uważa się, że starożytne baterie mogły być używane do galwanizowania złota. Jeśli tak, to dlaczego zapomniano o tym odkryciu... i dlaczego bateria została zapomniana przez 1.800 lat?

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
6. Starożytny model Samolotu
Odnaleziono artefakty należące do starożytnego świata Egipcjan i kultur Środkowej Ameryki, które wyglądają jak nowoczesne samoloty. Artefakt odnaleziony w grobowcu Saqquara w Egipcie w roku 1898, jest drewniany, ma długość 15,25 cm i przypomina model samolotu, z wyszczególnionymi skrzydłami, kadłubem i ogonem. Wedle słów ekspertów, przedmiot jest na tyle dynamiczny, że byłby w stanie szybować. Mały przedmiot odkryty w Środkowej Ameryce (na zdjęciu) datowany jest na tysiąc letni i wykonany jest ze złota, łatwo można go pomylić z modelem latającego skrzydła [ang. delta-wing aircraft], lub nawet z wahadłowcem. Widać nawet siedzenie pilota.

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
7. Niemożliwe skamieniałości
Starożytne skamieniałe odciski, jak uczono nas w szkole, pozostały w odciśniętym materiale, tysiące lat temu. Jednak istnieją skamieniałe odciski, które kłócą się z geologicznym i historycznym sensem. Skamieniałe odciski ludzkiej dłoni, zostały odnalezione w wapieniu datowanym na 110 milionów lat. Co współgra ze skamieniałym ludzkim palcem, odnalezionym na Kanadyjskiej Arktyce datowanym na 100 do 110 milionów lat. Odkryto również odcisk ludzkiej stopy, prawdopodobnie noszącej sandał. Owy odcisk odnaleziono niedaleko Delty w Utah, datuje się go na od 300 do 600 milionów lat.

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
8. Artefakt Coso
Starożytny artefakt Coso odnaleziono w górach Kalifornii niedaleko Olancha podczas zimy w 1961 roku. Wallance Lane, Virginia Maxey i Mike Mikesell znaleźli skałę, z początku myśleli, że jest to geoda - dobry dodatek do ich sklepu z kamieniami szlachetnymi. Gdy Mikesell zdecydował się przeciąć skałę, znalazł w jej wnętrzu coś w rodzaju białej porcelany. W środku skały był trzonek lśniącego metalu. Eksperci ocenili, że otoczką skały jest geodet, by forma w takiej postaci mogła powstać, potrzeba ok. 500.000 lat. Wspomniany metalowy trzonek wygląda na wyrafinowany twór ludzkiej ręki. Dalsze badania ujawniły, że porcelana była otoczona sześciokątną osłoną/obudową, a prześwietlenie ujawniło na jednym końcu malutką sprężynkę wielkości iskry. Artefakt budzi jednak kontrowersje, jak łatwo się domyśleć. Niektórzy twierdzą, że otoczką nie jest geoda, lecz stwardniała glina. Artefakt został zidentyfikowany przez ekspertów jako Champon spark plug [spark plug - świeca zapłonowa (dop. ariel)] z roku 1920. Pechowo, Coso został skradziony, przez co nie można go zbadać dokładniej. Czy jest dla niego jakieś naturalne wytłumaczenie? Jego odkrywca twierdzi, że wewnątrz jest geoda. Skoro tak, to w jaki sposób do wnętrza 500.000 letniej skały dostała się świeca zapłonowa [ spark plug] z roku 1920?

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
9. Metalowe obiekty puste w środku
Jeśli ludzi potrafiących pracować z metalem nie było jeszcze na Ziemi 65 milionów lat temu, to jak nauka wyjaśni metalowe tuby datowane na 65 milionów lat z okresu Kredy znalezione we Francji? W 1885 roku, rozbito blok węgla, w którym znaleziono metalową tubę, nad której stworzeniem pracował najwyraźniej inteligenty człowiek. W 1912 pracownicy elektrowni stłukli również duży blok węgla, z którego wypadło metalowe naczynie! Znaleziono też paznokcie wbite w piaskowiec z okresu Mezozoiku. Odkryto bardzo wiele podobnym anomalii.

 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
10. Olbrzymie kamienne kule z Kosta Ryki
Podczas oczyszczania terenów z dżungli pod uprawę bananów w roku 1930 odkryto niesamowite obiekty: tuziny kamiennych kul, z których wiele było perfekcyjnie sferyczne. Ich rozmiary wahały się od małych, wielkości piłek do tenisa, po zdumiewające o 20 cm średnicy i wadze blisko 18 ton! Chociaż wielkie kamienne kule są wyraźnie sztucznie wykonane, nie wiadomo, kto je wykonał, jak je wykonał, i to co najbardziej zdumiewa, jak osiągnięto tak precyzyjną sferyczność.

Jaki budzą wniosek owe znaleziska? Oto kilka z nich:

a) Inteligentny człowiek wykształcił się o wiele wcześniej, niż sądziliśmy

b) Inne inteligentne cywilizacje istniały na Ziemi, dużo wcześniej przed naszą zarejestrowaną historią

c) Nasze metody datowania są zupełnie bezużyteczne, i kamień, węgiel i skamieniałości powstają szybciej niż nam się wydaje

W każdym razie, te przykłady - a jest ich wiele więcej - powinny skłonić naukowców, do ponownego przemyślenia historii życia na Ziemi.

źródła: Paranormalne.pl/
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: ...Silver... data: 2007-12-10 23:45:06
pewnie za ileś tam tysięcy lat (może milionów) też tak będą patrzyli na rzeczy, które my po sobie zostawiliśmy... nie no temat jest obszerny, a nie chce mi sie tu rozpisywać bo o 6 musze wstać :P poczekam na to jak się rozwinie rozmowa
dodał: kask data: 2007-12-11 12:33:35
wedlug mnie ludzie dawno temu znali duzo rzeczy ktorych dzisiaj uzywalismy, a przez te wszystkie swiete inkwizycje i zaniedbanie stracilismy dorobek starych cywilizacji. To nie pierwszy arykul o zakazanej archeologii lub artefaktach. Jeszcze duzo tajemnic starych pozostaje nam do okrycia. Ewentualnie nasze metody badawcze zawodza i stad ta rozbierznosc.
dodał: Ferro data: 2007-12-11 20:48:55
Bardzo ciekawy temat :P Pewnie sporo z tych znalezisk to oszustwa, ale mimo wszystko niektóre rzeczy, jeśli są prawdziwe skłaniają do przemyśleń...Wiele wspólnego z nimi mogą mieć jakieś obce cywilizacje... :)
dodał: wojtek35-72 data: 2007-12-15 11:53:20
Musimy skonstruowac maszyne do podruzy w czasie!!! Mam spawarke i pare innych gadzetow w garazu.....
dodał: 2DestiN2 data: 2007-12-19 11:54:17
TO jest oczywiste ze dawno temu pomagali sie rozwijac ludziom KOSMICI no bo z kad by znali takie zeczy jak np. samolot albo egipcjanie i te piramidy przeciez to nie mozliwe musieli im pomagac kosmici zeby z taka dokladnoscia zrobic taka piramide jeszcze ulozone zostaly idetycznie jak gwiazdy na niebie (nie pamietam o jakie dokladnie chodzi)
dodał: Sonny data: 2007-12-22 14:25:44
2DestiN2 - Albo pomagali na kosmici, albo my byliśmy tak wysoce rozwinięci.

A co do Piramidy Cheopsa są ułożone idealnie na wzór pasa Oriona.;p
dodał: 666WalczaK666 data: 2008-11-29 19:03:31
ale ten swiat jest pojeb... tyle teori i kazda mozliwa jak inna
dodał: crezus data: 2008-12-31 09:43:06
Autor to chyba fan Ericha von Dänikena,jeśli ktoś lubi takie zagadki to odsyłam do jego prac, jeśli ktoś chciałby konkretów odnośnie datowania powstania człowieka to polecam pracę Michaela A. Cremo i Richarda L. Thompsona "Zakazana Archeologia" wyd. ARCHE s.c. Wrocław 1998. Polskie wydanie jest wielkim skrótem w porównaniu do oryginału ale i tak daje dużo do myślenia nad istotą ludzką.Podoba mi się wypowiedź jednego naukowców "Książka ta jest powieścią sensacyjną w takim samym stopniu jak naukowy tour de force.Lecz mordercą nie jest główny lokaj, a ofiarą nie pada bogaty,stary człowiek,który ma wielu spadkobierców. OFIARĄ JEST CAŁY GATUNEK LUDZKI,A ROLĘ MORDERCY ODGRYWA WIELU NAUKOWCÓW."dr Mikael Rothstein,Dania.
dodał: pOtFuR data: 2009-01-18 09:22:47
Dla mnie najbardziej zagadkowe obiekty to model samolotu i kamienie Dropa. Może kiedyś kosmici przywieźli na Ziemię ten model samolotu i pokazali starożytnym cywilizacjom, że ich następcy czymś takim będą latać, a co do kamieni Dropa to ja nie wiem co ja mam napisać o_O
dodał: odyniec15 data: 2009-04-12 18:59:47
Ja myślę że ludzie w przeszłości zbudują wechikół czasu przeniosą się do tamtych czasów żeby sprawdzić jak tam ludzie żyli, a przy okazji zostawili kilka swoich rzeczy z przyszłości które teraz odkrywamy. Troche pogmatwane ale logiczne xD
dodał: Zielonooka data: 2009-06-24 13:22:46
Artykuł imponujący. No ale przecież oczywiste jest, że ci wszyscy naukowcy wielcy nie mówią nam calej prawdy.
dodał: adrianac79 data: 2009-10-08 20:12:40
wlasnie....czytalam kiedys kiedys ''Zakazana archeologie''i wydaje mi sie oczywiste ze ludzkosc ma o wiele wiecej lat niz uczyli nas o tym w szkolach ale to sie kloci ze wszystkim co znamy wiec trudno sie przebic faktom mysle ze z biegiem lat to sie stanie faktem a na razie musi szokowac
dodał: mystic010 data: 2009-10-25 14:57:40
ktoś kiedyś powiedział: "nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na kije i kamienie"
być może historia się powtarza, być może istniała kiedyś cywilizacja taka jak nasza ale przez wojny wszystko zostało zniszczone i być może teraz wszystko się kształci od nowa. tego się nie da wykluczyć
dodał: Synthetic data: 2009-10-25 22:42:22
To nie "ktoś", tylko Einstein ;)
dodał: Sedah data: 2010-09-01 21:18:06
Mi się wydaje że przed starożytnymi, których my znamy z lekcji historii żyły jeszcze starsze cywilizacje. Możliwe że wyglądało to podobnie jak teraz. Cywilizacja wymarła z jakiegoś powodu a ludzie, którzy przybyli na ich miejsce przejęli część ich dorobku.
dodał: pilotpirx1 data: 2011-02-25 15:27:49
A jak by ro powiązać te artefakty z Atlantydą?
dodał: Nudis Euphoria data: 2012-02-07 10:00:33
Prawdopodobnie słowa Albercika się spełnią, są teorie poparte na poszlakach, gdzie uznaje sie, że przed nami były inne cywilizacje, które rozwijaly się tak jak my. To jest jeden wielki kołowrotek. Po naszej cywilizacji przyjdzie nowa, tak samo zaczynająca od wynalezienia koła.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::