Amon - wielki Władca Piekieł

dodano: 10/09/2007 02:48 • komentarze: 3 • odsłony: 6482 • kategoria: Inne • dodał: Simon

Amon - wielki Władca PiekiełAmon, nazywany również Aamon jest demonem, wielkim Władcą Piekieł, dowódcą czterdziestu piekielnych legionów, a także siódmym duchem Goecji.

Według opisów, Amon wymiotował płomieniami i miał głowę węża i ciało wilka (i vice-versa), jeśli zaś przyjmował kształty ludzkie - posiadał ludzki korpus i głowę sowy z wielkimi kłami w dziobie. Niektórzy opisywali go także jako człowieka z głową kruka. Miał rozeznanie w przeszłości a także przepowiadał przyszłość, dzięki czemu mógł zjednywać sobie przyjaciół i niszczyć wrogów. Podobno zsyłał również miłość.

W demonologii, Amon jest jednym z asystentów Astarota. Zna przeszłość i przyszłość, posiadając wiedzę o tych, którzy zawarli pakt z szatanem.

Ranga: Markiz
Znak zodiaku: Bliźnięta (21 IV - 31 V)
Pora dnia: Dzień
Ciało niebieskie: Księżyc
Metal: Srebro
Karta Tarota: 8 miecz

W mitologii egipskiej Amon (nazywany też Amon-Re, Re) był niewidzialnym bogiem - królem bogów. Zsyłał urodzaj oraz decydował o obfitości plonów i mnożeniu się zwierząt, a także o płodności kobiet. Imię Amona poraz pierwszy występuje w Tekstach Piramid z okresu Starego Państwa. Pojawia się tam wraz z małżonką (swym żeńskim odpowiednikiem - Amaunet) oraz jako bóg związany z Minem i Ha (bogiem pustyni Zachodniej) a także utożsamiany z Re (Amon-Re). Był uosobieniem niewidzialnych życiodajnych elementów natury: powietrza i wiatru. Przedstawiany był jako król w koronie z dwoma wysokimi piórami lub człowiek z głową barana z zakręconymi rogami, a także jako wąż Kematef. W rękach trzymał bicz i znak ankh. Jego ulubionym zwierzęciem był baran.

Amon - wielki Władca Piekieł

źródła: Opracował: Ivellios / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: DJ Kafel data: 2007-09-12 17:43:17
Co ten Amon wyprawia na tym czymś??!!
dodał: Endymion data: 2007-09-28 14:08:07
jedzie
dodał: pOtFuR data: 2009-03-24 14:48:01
ta...jedzie...kopuluje chyba
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::