Artefakty

dodano: 11/11/2007 09:07 • komentarze: 2 • odsłony: 8081 • kategoria: Inne • dodał: maryl16

Jest na świecie kilka przedmiotów przekazanych nam przez bogów lub niemożliwych do wykonania przez daną cywilizację u której to zostało znalezione np.:

1. Arka przymierza

2. Lustro Amaretasu - niewyjaśnione "metalowe lustro" które otrzymał od swej babki, bogini słońca Amaretasu, książe Ninigu, pierwszy boski cesarz Japonii. Lustro dziś jeszcze znajduje się owinięte w wiele płacht materii w wewnętrznym relikwiarzu świątyni miasta Ise na głównej japońskiej wyspie Honsiu.

3. Kryształowa czaszka - odkryta przez Anną Mitchell-Hedges w 1927 r. w ruinach starożytnego miasta Majów - Lubaantum w Belize (dawniej Brytyjski Honduras). Można tu dodać i inne kryształowe czaszki.

4. Bateria elektryczna - znalezione pod Bagdadem w 1936 r. różne gliniane dzbany wewnątrz znajdował się cylinder z miedzianej blachy przyklejony do dna warstwą smoły, przez środek tego cylindra przechodził żelazny pręt, a całość była zamknięta czopem ze smoły. Zalewając kwasem cytrynowym czy nawet wodą morska mamy baterię o wartości pół wolta. Kilka z nich można podziwiać w Muzeum Irackim w Bagdadzie.

5. Złote tablice - przekazane przez anioła Moroni prorokowi Josephowi Smithowi (1805 - 1844). Tablice były przez całe tysiąclecia ukryte we wnętrzu pewnego wzgórza, mógł on je przetłumaczyć dzięki dwóm kamieniom tłumaczącym. Dzięki temu powstała Księga Mormona biblia wyznawców Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dnia Ostatniego.

6. Klin Grzmotu - jedna z boskich broni znajduje się w klasztorze Kwa Bahal w Nepalu.

7. Mechanizm z Antikythery - odnaleziony w 1900 roku na morzu Egejskim między Kretą a wyspą Kytherą przez poławiaczy gąbki na statku który zatonął około 80 roku p.n.e. Urządzenie składa się z co najmniej 40 kół zębatych. Ma 9 dających się ustawiać skal. Na głównej płycie zamocowano z niebywałą precyzją 3 osie.

źródła: Artykuł ze strony http://www.paranormalnie.republika.pl/, Źródło miniaturki www.pl.wikipedia.org
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Benios data: 2007-11-18 14:16:32
jest jeszcze duużo więcej takich znalezisk
dodał: bauaser-kun data: 2009-09-25 10:48:00
dopiszcie, kielich, z którego pił Chrystus na ostatniej wieczerzy czyli Graala, który według oficjalnych wersji został już kilka razy odkryty, za każdym razem przez kogoś innego i pod nieco inną postacią (najmniej wierzę w tego "Graala", który ma formę złotego kielicha wysadzanego klejnotami, Chrystus przecież nie gromadził skarbów)
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::