Azrael

dodano: 25/09/2008 03:05 • komentarze: 2 • odsłony: 9885 • kategoria: Postacie • dodał: Synthetic

Skoro już w temacie jestem, to postanowiłem wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Każdy, kto próbuje swoich sił w nekromancji nie żyje samymi Cieniami przecież, zatem...

W wielu mitologiach istota ta nazywana jest różnie, tak, jak różne, acz bardzo zbliżone do siebie funkcje są jej przypisywane. AzraelAzrael, bo o nim mowa, jest aniołem śmierci, który w chwili zgonu oddziela duszę od ciała. Dosłownie jego imię znaczy "Ten, któremu pomaga Bóg". Przedstawiany jest jako opiekun zmarłych i ich przewodnik, często nazywa się go też "Współczującym Aniołem" z racji tego, iż rozumie ból i żal umierających. Jeden z przekazów mówi, że ów istota ciągle zapisuje coś w wielkiej księdze, a następnie wymazuje to - czyli rejestruje narodziny człowieka, a w momencie odejścia wymazuje wzmiankę o nim. Często można go spotkać w różnych powieściach, jak "Szatańskie Wersety" Rushdiego czy "Kosiarzu" (i kilku innych) Pratchetta. Często też jest "gościem" gier komputerowych, komiksów, bywa inspiracją muzyków.

Przez wieki powstało wiele "wersji" narodzin wszechświata, mitologiami właśnie zwanymi, przewijało się tam jeszcze więcej personifikacji śmierci - Tanatos, Anubis, Munkar i Nakir i tak dalej. Wybrałem Azraela, ponieważ postać anielska ze wszystkimi typowymi dla niej cechami jest chyba najbliższa naszej kulturze, więc prawdopodobnie w razie inwokacji bytu w jej obrębie, pojawia się najczęściej pod tą postacią. Przynajmniej u mnie tak jest. Poza tym, co tu się oszukiwać - bardziej przemawia do mnie wizja wysokiego anioła o czarnych skrzydłach, niż dziwacznego pół - człowieka pół - szakala.

I właśnie, jak się okazuje, wielu ludzi związanych z nekromancją jest także związana z kultem Azraela. Na początku, jak i w trakcie tej drogi, warto chyba zwracać się do niego z prośbą o pomoc, wskazanie źródła wiedzy, ponieważ on takowe informacje posiada. Azrael

O ile można tak to określić, sam byt jest dość dobrze nastawiony do tych, którzy pragną się czegoś dowiedzieć, spontanicznie manifestuje swoją obecność w snach, przy medytacji, w rytuałach. Jest czymś w rodzaju przewodnika. No i chyba to jedna z przychylniejszych znanych mi istot "bezcielesnych".

Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: nisgor data: 2008-09-26 15:25:51
niezly ziomek. szkoda ze nie ma go w heroesach. bynajmniej tych starszych bo w 5 nie gralem;) a art cekawy.
dodał: Kokoju_Kyoshiro data: 2008-09-28 12:43:11
W piatce tez go nie ma, chociarz płaszcz ma jak Markal, nekromanta. Art też ciekawy, fajne to 2 zdjecie.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::