Brytyjski naukowiec prowadzi badania nad podróżami w czasie

dodano: 27/11/2007 19:19 • komentarze: 0 • odsłony: 7227 • kategoria: Nauka/Technika • dodał: majoreq

Uniwersytet w Aberdeen w Anglii prowadzi eksperymenty mające na celu poznanie sekretów podróży w czasie. Badacze badają strukturę czasu i przestrzeni i jak autorzy science-fiction odwołują się do czwartego wymiaru.

Doktor Charles Wang będzie badał mikroskopijny ruch atomów, który może być spowodowany przez ruch obrotowy Ziemi. "Jest to bardzo interesująca możliwość, która nie może być całkowicie rządzona prawami fizyki", powiedział dr Wang. Telewizyjne filmy "Doktor Who" i "Powrót do przyszłości" zapowiadały pojęcie podróży w czasie.

Albert Einstein mówił, że przestrzeń, zamiast rozważania jej jako bezkształtną próżnię, powinna być postrzegana jako przedmiot. Według tej teorii, coś, aby zaistnieć, musi mieć trzy wymiary, mianowicie długość, szerokość i wysokość. Musi mieć również coś jeszcze. Przedmiot istnieje od chwili powstania do momentu zniszczenia. Pomiędzy tymi momentami znajduje się czas istnienia - tak zwany czwarty wymiar.

Misja kosmiczna

Herbert George Wells napisał opowiadającą o tym "Maszynę czasu" - teraz doktor Wang pragnie tą maszynę urzeczywistnić. Jest on wykładowcą w College'u Nauk Fizycznych oraz członkiem aberdeeńskiego centrum stosowania badań nad dynamiką. Doktor Wang mówi, że czeka, aż Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wystrzeli naukowego satelitę, który pomógłby mu w badaniach.

"Jeżeli potrafimy spowolnić atom i odizolowac go, powodujemy zmienność, więc taka możliwość istnieje. Zwiększona możliwość panująca podczas eksperymentu w kosmosie na pewno uczyni kosmiczną misję bardzo interesującą. Jeżeli odniesiemy sukces, będzie to miało wpływ na nasze rozumienie podstawowej natury przestrzeni i czasu we wszechświecie".

Doktor Wang musi się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ satelita ESA zostanie uruchomiony najwcześniej w 2015 roku.

BBC NEWS, 5 wrzesień 2006
Tłumaczenie: Ivellios

źródła: paranormalne.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::