Bursztynowa Komnata

dodano: 06/10/2009 21:35 • komentarze: 11 • odsłony: 24684 • kategoria: Tajemnice świata • dodał: 666WalczaK666

Zagadka, która nie została rozwikłana do dziś. Tajemnica, która nurtuje wielu jej poszukiwaczy ,prawdziwy Carski skarb ukryty przez Niemców podczas II Wojny Światowej powiązany z polską historią.Gdzie została ukryta Bursztynowa Komnata ?

Historia Bursztynowej Komnaty sięga XVIII . Król pruski Fryderyk I Hohenzollern w 1701r.zlecił wykonanie bursztynowego wystroju gdańskim mistrzom tego fachu.
Prace nad jantarowym dziełem trwały aż jedenaście lat.W 1716 Bursztynowa Komnata została ofiarowana carowi Rosji,Piotrowi I Wielkiemu jako przypieczętowanie sojuszu prusko-rosyjskiego.Podarunek przebywał w Petersburgu aż do 1941 roku,kiedy to podczas II Wojny Światowej Niemcy skradli go z pałacu,w Carskim Siole.

Bursztynowa Komnata nazywana też "Ósmym Cudem Świata” przez wszystkie lata była stopniowo modernizowana,dodawane były meble,lustra,obrazy,szlachetne metale i drogocenne kamienie,szczegóły,które upiększały bursztynowe dzieło sztuki.
Obecnie komnata została wyceniona na 500 mln. dolarów, dlatego też poszukiwacze skarbów nie próżnują.

Po wojnie słuch o Bursztynowej Komnacie zaginał.Niemcy mogli ukryć go wraz z innymi zdobyczami.Musieli zrobić to bardzo przemyślanie skoro po 64 latach od zakończenia wojny aż do dziś nie wiadomo gdzie spoczywa carski skarb.Na liście potencjalnych miejsc jego ukrycia są min: Kraków, Góry Sowie, Pasłęk, Kaliningrad .

Bursztynowa KomnataPoszukiwania rozpoczęły się tuż po zakończeniu wojny kiedy to Bursztynową Komnatą zainteresowało się wiele krajów,w tym również rosyjskie służby specjalne.
Desperackie poszukiwania doprowadziły KGB do współpracy jasnowidzami !! jednak żaden z nich nie był w stanie sprecyzować,gdzie dokładnie znajduje się skarb.
Przeszukanych zostało już wiele z możliwych miejsc jego pobytu,ale do wielu miejsc ekipy poszukiwawcze nie są w stanie nawet dotrzeć.Jednym z takich miejsc są za pewnie,wyżej wymienione Góry Sowie w Beskidach,gdzie mieści się OLBRZYMI, podziemny, betonowy kompleks zbudowany podczas II Wojny Światowej przez Niemców a raczej przez masę jeńców i więźniów niemieckich.
Cały projekt budowy sztolni pod ziemią w górach Sowich pochłonął
mnóstwo ludzi,pracy,materiału i czasu. Został okryty wielką tajemnicą gdy po wojnie zamknięto i najprawdopodobniej zaminowano podziemne bunkry.Do dziś znaczna część podziemnych bunkrów nie została przeszukana,ani nawet nie otwarta.
Co mieści w sobie tajemnica Sowich Gór? Czy bursztynowa komnata mogła zostać tam pochowana wraz z wieloma innymi sekretami III Rzeszy ?
Jeżeli tak to najprawdopodobniej już nigdy jej nie ujrzymy.

Kolejnym miejscem gdzie trudno zdobyć jakiekolwiek informacje są Pasłęki,tam rzekomo w 1944 roku w nocy, niemieckie ciężarówki dostarczyły do miasta skrzynie z nieznaną zawartością.Skrzynie te miały zostać pochowane w lochach miejscowego zamku.
Z całą tą sprawą powiązany był sam Erich Koch! jeden z najwyższych funkcjonariuszy III Rzeszy.Historia ta powstała dzięki relacjom naocznych świadków .
Jest duże prawdopodobieństwo,iż Bursztynowa Komnata spoczywa w Pasłęckich lochach, mogą o tym świadczyć przybywający liczniej,z roku na rok poszukiwacze amatorzy, bezwzględnie penetrujący okolice miasta.

Tropy zaginionego skarbu prowadzą również na dno morza bałtyckiego,to tam niemiecki statek pasażerski „MS Wilhelm Gustloff” został zatopiony 1945 roku przez Rosjan. Statek załadowany był ogromną ilością towarów.Była to masowa egzekucja szacuje się 9600 ofiar.W dużej mierze nieznany ładunek,poszedł na dno morza.
To właśnie tu słynny badacz morskich głębin Robert Ballard min.odkrywca „Titanica” podjął się eskapady podwodnej,mającej na celu zbadanie wraku statku ”MS Wilhelm Gustloff”.Z całą ekipą poszukiwawczą zatrzymał się w polskim porcie.
Po paru dniach z niewiadomych przyczyn przerwał poszukiwania.
Co skłoniło Roberta Ballarda do przerwania poszukiwań ? Czy na dnie morza wraz z sekretami statku ”MS Wilhelm Gustloff” spoczywa Bursztynowa Komnata?

Coraz częściej mówi się,iż Bursztynowa Komnata jest pilnie strzeżona przez tajemniczych strażników,którzy zacierają ślady,bądź nawet likwidują niechcianych świadków,którzy dowiedzieli się zbyt dużo.Wielu poszukiwaczy wspomina iż byli zastraszani telefonami i listami z pogróżkami od nieznajomych.
Jeżeli prawdą jest,iż o miejscu pobytu Bursztynowej Komnaty wie tylko ścisła grupa ludzi,to czemu mieliby oni ukrywać prawdę przed światłem dziennym ?

Obecnie w pałacu Katarzyny w Carskim Siole znajduje się rekonstrukcja Bursztynowej komnaty ukończona w 2003r. , dostępna do zwiedzania.

Gdzie natomiast znajduje się oryginał ? Może nasze pokolenie już nigdy się tego nie dowie,ale pamiętajmy,że Bursztynowa Komnata gdzieś na nas czeka i wydaje mi się,że prędzej czy później zagadka ta zostanie rozwiązana.

źródła: by Satan :)
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: szymon21krakow data: 2009-10-07 00:39:36
slyczalem o podobnym zaginieciu niemieckiego łupu ale duzo wiekszego - mianowicie pociagu, opancerzonego albo zyklego towarowego nie pamietam, w kazdym badz razie wjechali tym pociagiem gdzies do jakiechs wielkich bunkrow i gdy ruskie tam wlazly potem to po pociagu nie bylo ani sladu... do dzis nie wiadomo co sie z nim stalo, prawdopodobnie rozebrano na czesci ale swiadkowie mieszkajacy w poblizu twierdzili ze nic nie wywozono z bunkra... sadze ze takich zagadek jest jeszcze bardzo wiele
dodał: adrianac79 data: 2009-10-08 19:37:54
swoja droga to dziwne ze w dzisiejszych czasach nie jestesmy w stanie odnalezc tej bursztynowej komnaty skoro jest pare punktow zaczepienia,przeciez o ile mi wiadomo dzis nie trzeba doslownie prowadzic wykopalisk zeby widziec ze pod ziemia cos jest a i z bunkrami zaminowanymi chyba tez umiemy sobie poradzic ?...
dodał: szymon21krakow data: 2009-10-09 14:17:15
to nie jest az takie proste jak sie wydaje, niby mowi sie o tym skanowaniu laserowym i takich tam ale tak naprawde duzo to nie daje i nawet w dzisiejszych czasach jest wiele ukrytych tajemnic
dodał: HellboY data: 2009-10-18 19:38:26
ale przecież, tak jak w innych artykułach mowa jest o dużej ilości tych niemieckich bunkrów nie tylko w Górach Sowich, i pewnym jest że Niemcy, skoro zbudowali tak ogromny bunkier i nadali temu wagę najwyższej tajemnicy to coś musi w tym być
dodał: Baphomet data: 2009-10-20 15:27:09
Hmm... bardzo interesujące może sam zacznę jej szukać
dodał: Kitka014 data: 2010-04-04 12:51:44
Także zastanawiam się nad tym od dawna powiem nawet że mieszkam na terenie Gór Sowich.Wydaje się mi po prost że nikt nie chce się za to porządnie wziąć .Razem z moi tatą jeżdżę po Górach(przeczytaliśmy dużo ksiąg źródłowych na te tematy i mamy różne mapy itp.) W górach jest dużo tajemniczym miejsc zasypanych sztolni i bunkrów i nikt nic z tym nie robi .Razem z tatą wywnioskowaliśmy także na podstawie mapy że obok pewnej sztolni powinna znajdować się druga z układu tak wynika.no wiadomo że to wiąże się także z pieniędzmi no ale ludzie jak widzicie takie tajemnicze miejsca i snujecie przypuszczenia to aż dostajecie gęsiej skórki!!
dodał: Kitka014 data: 2010-04-04 12:53:45
A jeśli chodzi o ten pociąg to racja za czasów Hitlera "ponoć" zasypano pociąg z łupami nikt jednak tego nie widział bo niemcy już się oto postarali.ale jest takie pewne miejsce gdzie nagle urywają się tory i jest sklepisko
dodał: Duch data: 2010-05-21 22:57:36
ten kto znajdzei będzie bogate zara będe jej szukał bo chce miec 500 mln.dolarów w kieszeni;)
dodał: przemo_995 data: 2010-06-04 09:49:15
Trzeba się zastanowić czego najbardziej nie chcieli stracić Niemcy. Na jakim obszarze ziemi najbardziej im zależało.
dodał: Leninek71 data: 2010-08-14 01:45:47
Pasłęk raczej odpada ;] małe miasto mieszkam tutaj nie jedni szukali wszędzie w okolicy i skutków nie ma ;] to chyba o czymś świadczy ;s
dodał: ZAN59 data: 2011-10-13 13:20:08
Góry Sowie nie leżą w Beskidach ale w Sudetach - mała różnica! Mam nadzieję, że pozostałe zamieszczane tu informacje są bardziej wiarygodne.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::