Cieniści ludzie

dodano: 18/07/2007 01:41 • komentarze: 8 • odsłony: 10328 • kategoria: Parapsychologia • dodał: Simon

Cieniści ludzieTak długo, jak istnieją poszukiwania i zjawiska związane z duchami, tak długo pojawiają się także relacje o "cienistych ludziach". Owi cieniści ludzie są opisywani jako niewyraźni, podobni do cieni, a ich pojawieniu się towarzyszy dziwne uczucie. Prawie zawsze przybierają męskie kształty, są wysocy i posiadają obszerną sylwetkę, zaś być może najdziwniejszą ich cechą jest to, że prawie zawsze są widywani z kapeluszami na głowach. Niekiedy mają czerwone oczy, które wydają się przeszywać cię na wskroś. Czy są to "zwykłe" duchy? Ludzie w większości odpowiadają przecząco. Cieniści ludzie zwykle wydają się nie mieć jakiegoś konkretnego celu swoich wizyt, nie emitują również negatywnych uczuć, wydaje się jednak, iż są oni na swój sposób nieżyczliwi. Ważnym elementem obserwacji cienistych ludzi jest to, że, inaczej niż w przypadku "konwencjonalnych" duchów, wydają się oni być świadomi naszej obecności. Często manifestacje odbywają się z udziałem bytów, które wydają się zajmować się swoimi codziennymi sprawami, rzadko bywają one zauważane, rzadko też próbują porozumiewać się z ludźmi. Cieniści ludzie wydają się być świadomymi naszej obecności i faktycznie wydaje się, że chcą, abyśmy czuli do nich niechęć lub strach.

Czy cieniści ludzie są źli? Skłaniam się ku stwierdzeniu, że tak, szczególnie z powodu negatywnej atmosfery, jaką wokół siebie tworzą. Jednakże dokumentacja negatywnych wydarzeń wywołanych przez cienistych ludzi jest dość skromna. Tak naprawdę w większości przypadków nawiedzeń zjawy pojawiają się stopniowo lub znikają, gdy tylko zostaną zauważone. Cieniści ludzie wydają się nie wypowiadać żadnych słów ani też nie zbliżają się do świadka, za to stoją przy wejściach i w kątach pomieszczeń.

Cieniści ludzie
To zdjęcie "cienistego bytu" zostało wykonane kamerą internetową
pod nieobecność lokatorki. Postać widoczna jest tylko na dwóch kadrachNiektórzy mówią, że cieniści ludzie są obcymi lub istotami przemieszczającymi się w czasie. Jest to interesująca teoria, ponieważ sugeruje ona, że te byty nie tylko istnieją, ale też są częstymi gośćmi w naszym życiu. Dlaczego tak bardzo się przy nas kręcą? Czy jesteśmy przez nich badani? Czy to dlatego jest tak dużo relacji o "uczuciu zła" pochodzącym od tych stworzeń?

Tym, co czyni cienistych ludzi zjawiskiem interesującym, jest zgodność obserwacji. Obojętnie, czy obserwacji dokona starsza osoba czy dziecko, lub ktokolwiek inny, świadkowie zawsze widzą to samo. Relacje ludzi mieszkających na przeciwnych końcach świata i ich wspomnienia są do siebie uderzająco podobne. Jakkolwiek cieniści ludzie stanowią regularny element życia wielu osób.

źródła: Autor: Shaan Russell / Unexplained-Mysteries.com / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: wiesiek03 data: 2007-08-26 15:21:57
co to jest ? ja na tym zdięciu nic nie widze . kompletna ściema
dodał: m3is data: 2007-10-30 22:44:51
Interesujace
dodał: gingus12 data: 2007-11-11 19:27:25
Często w dzieciństwie wydawało mi się, że kogoś widzę - właśnie taki cień, ale po chwili znikał. Po paru latach mi przeszło. Dziwne
dodał: satan133 data: 2007-11-15 02:50:56
Kiedyś mi babcia opowiadała że w dzieciństwie w drzwiach od domu zobaczyła nienaturalnie wysoką czarną postać ludzką u której niebyła widoczna twarz, i zawsze uważałem że babcia to wymyśliła żeby mnie nastraszyć. Ale po przeczytaniu tego artykułu aż mnie ciarki przeszły i powoli zaczynam wierzyć w tą historię.
dodał: sokaj data: 2007-12-09 00:13:24
Dziwne... Ale gdy byłem małym dzieckiem też widziałem taką postać... Przeszła przez ścianę i przez regał i stała nad moim łóżkiem... Schowałem się pod kołdrę, a gdy wyjzałem to już tej postaci nie było... Od tamtej pory już nigdy takiego czegoś nie widziałem...
dodał: SKRAY data: 2007-12-15 18:35:05
Zwróćcie uwage na czerwony przedmiat w prawym dolnym rogu zdjęcia. Na pierwszym zdjeciu jest mniej widoczny niż na drugim. Oczywiście mógł ktoś poprostu tak ściąć zdjęcia...
dodał: RiffelRa data: 2009-05-18 00:48:53
Ja też coś takiego przeżyłem w dzieciństwie. Gdy miałem 6 lat zobaczyłem jak zza firanki wygląda dziwna postać. W przedszkolu powiedziałem wszystkim że widziałem mumie. Nikt się odziwo nie śmiał - Olali mnie.
dodał: Tomas13 data: 2010-07-27 18:43:25
Heh widziałem już kilka razy takich.
A nie dziwi was to że widywano ich w kapeluszach? MiB
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::