Co to jest czakra i jak ją zabezpieczać?

dodano: 30/10/2009 15:19 • komentarze: 2 • odsłony: 16189 • kategoria: Medycyna/Człowiek • dodał: Darin


7 głównych czakr człowieka.
Czakry są to źródła energii duchowej człowieka , które odbierają przetwarzają i rozprowadzają energię pobieraną z zewnątrz lub krążącą w kanałach energetycznych w ciele człowieka. Zablokowanie przepływu energii może doprowadzić do dysharmonii ciała , umysłu i duszy.
Każda czakra odpowiada za stan energetyczny jakiegoś obszaru w organizmie i wszystkich organów znajdujących się w tym obszarze. Odpowiada też za pewne stany umysłu , procesy psychiczne i emocje.
TERAZ OPISZE POSZCZEGÓLNE CZAKRY ZACZYNAJĄC OD DOŁU:


1 Czakra (MULADHARA):

Znajduje się u podstawy kręgosłupa , odpowiada za nogi stopy kości i układ krwionośny.

Dolegliwości spowodowane złym jej przepływem:
Przewlekłe bóle krzyża, żylaki , rak odbytnicy , depresja , zaburzenia krążenia.
Odpowiada za procesy psychiczne i emocje takie jak :
Zdolność do zapewnienia sobie środków do życia, nieugiętość,
Poczucie bycia w swoim środowisku, społeczne i rodzinne zasady i porządek.


2 Czakra (SVADISTHANA):


Odpowiada za narządy takie jak:
Narządy płciowe, jelito grube , kość krzyżowa, miednica, wyrostek robaczkowy , pęcherz moczowy , okolice bioder.

Dolegliwości spowodowane złym jej przepływem:
Schorzenia ginekologiczne , bóle podbrzusza , zaburzenia potencji, dolegliwości układu moczowego.
Odpowiada za procesy psychiczne i emocje takie jak :
poczucie winy i obwinianie innych, pieniądze i seks, władza i dominacja, kreatywność, etyka i honor w związkach międzyludzkich3 Czakra (MANIPURA):

Odpowiada za narządy takie jak:
brzuch, żołądek, jelito cienkie, wątroba, pęcherzyk żółciowy, nerki, trzustka, gruczoły nadnercza, śledziona, środkowy odcinek kręgosłupa, układ odpornościowy

Dolegliwości spowodowane złym jej przepływem:
zapalenie stawów, wrzody żołądka i dwunastnicy, cukrzyca, patologie jelitowe, zapalenie trzustki, niestrawność ostra lub przewlekła, zaburzenia układu immunologicznego , zaburzenia czynności wątroby, zapalenie wątroby, zaburzenia czynności nadnerczy
Odpowiada za procesy psychiczne i emocje takie jak :
Zaufanie, lęk i zastraszenie, godność osobista, pewność siebie i szacunek do siebie, troska o siebie i innych, odpowiedzialność za podejmowane decyzje, wrażliwość na krytykę, poczucie honoru.


4 Czakra (ANAHATA):

Odpowiada za narządy takie jak:
układ krążenia, płuca, barki i ręce, żebra, piersi, przepona, grasica

Dolegliwości spowodowane złym jej przepływem:
niewydolność serca, zawał serca, wypadanie płatka zastawki mitralnej, przerost serca, astma, alergia, rak płuc, odoskrzelowe zapalenie płuc, bóle pleców i ramion, rak piersi.
Odpowiada za procesy psychiczne i emocje takie jak :
miłość, nienawiść, uraza i gorycz, żal i gniew, skupienie na sobie, samotność, zobowiązania, wybaczanie, współczucie, nadzieja i ufność.


5 Czakra (VISHUDDHA):


Odpowiada za narządy takie jak:
Gardło, tarczyca, tchawica, odcinek szyjny kręgosłupa, jama ustna, zęby i dziąsła, przełyk, przytarczyce, podwzgórze.

Dolegliwości spowodowane złym jej przepływem:
chrypka, przewlekłe zapalenie gardła, owrzodzenia jamy ustnej, schorzenia dziąseł, dolegliwości stawu skroniowo ? żuchwowego, skolioza, zapalenie krtani, powiększenie węzłów chłonnych, patologie tarczycy.
Odpowiada za procesy psychiczne i emocje takie jak :
siła woli, zdecydowanie, wyrażanie siebie, realizowanie marzeń, wykorzystanie wewnętrznej mocy w tworzeniu, nałogi, osądzanie i krytycyzm, zdolność podejmowania decyzji, wiara i wiedza.


6 Czakra (ADŻNA):

Odpowiada za narządy takie jak:
mózg, układ nerwowy, oczy ,uszy, nos, szyszynka, przysadka mózgowa

Dolegliwości spowodowane złym jej przepływem:
guz mózgu, udar mózgowy, zaburzenia neurologiczne, ślepota, głuchota, dolegliwości kręgosłupa, trudności w uczeniu się, padaczka.
Odpowiada za procesy psychiczne i emocje takie jak :
samoocena, prawda, zdolności intelektualne, poczucie kompetencji, otwartość na pomysły innych, umiejętność uczenia się na podstawie swoich doświadczeń, inteligencja emocjonalna.


7 Czakra (SAHASRARA):

Odpowiada za narządy takie jak: układ mięśniowy, układ kostny, skóra

Dolegliwości spowodowane złym jej przepływem:
zaburzenia energetyczne, depresje natury duchowej, chroniczne zmęczenie bez przyczyn fizycznych, nadwrażliwość na światło i inne czynniki zewnętrzne.
Odpowiada za procesy psychiczne i emocje takie jak :
zaufanie do życia, wartości, etyka i odwaga, humanitaryzm, altruizm, zdolność patrzenia na świat z szerszej perspektywy, wiara i natchnienie, duchowość i oddanie.
Według wielu duchowych nauk, nasza prawdziwa natura jest pierwotnie nieskazitelna, a istotą duchowego rozwoju jest jej poznanie. Jednak doświadczenie tej doskonałości i czystości jest bardzo trudno.W naszym umyśle i ciele, a szczególnie w czakrach istnieje wiele zaburzeń i blokad energetycznych. Wyeliminowanie ich jest bardzo potrzebne nie tylko dla zdrowia. Pozwoli nam też odkryć mądrości oraz umożliwi dostęp do naszych pozytywnych właściwości.
Każde ćwiczenie z kolejną czakra również oczyszcza i wzmacnia nasze wnętrze. Już samo skupienie umysłu na miejscu gdzie znajduje się czakra, pobudza przepływ subtelnej energii – prany. Łącząc się z odpowiadającą określonej czakrze barwią, otwieramy ja na wyższy poziom świadomości.
Dyski Słońca i Księżyca: Po oczyszczeniu czakr trzeba szczególnie dbać, by nie przedostały się przez nie negatywne energie lub nawet złe moce. Zabezpieczenie wejść czakr i kanałów energetycznych można wykonać przy pomocy światła słońca i księżyca. To stara i sprawdzona metoda. Ćwiczenie to oczyszcza czakry oraz stanowi doskonałą ich ochronę.Na początku praktyki nawiąż kontakt ze swoim źródłem mocy. Stopniowo skoncentruj się na czakrze korony, Wyobraź sobie, że z tego źródła mocy przybywa do ciebie czyste, białe światło. Wnika poprzez czakr korony, oczyszcza ją i rozświetla barwą czystego fioletu lub bieli.
W ten sposób twoja czakra korony i umysł oczyszczają się ze wszelkich negatywnych elementów, zaciemnień i bloków mentalnych. Następnie poczuj jak w czakrze korony uaktywniają się jej wszystkie cudowne i pozytywne właściwości. Odczuj je w swoim umyśle i ciele, w swojej energii.

Czakra trzeciego oka (jasnowidzenia).
Odczuj, jak białe światło spływa z wolna do czakry trzeciego oka. W miejscy, gdzie łączy się ona z kanałem centralnym, wyobraź sobie maleńką kulkę światła w kolorze indygo.
Pomyśl, że ta pojedyncza sfera światłą rozświetla się jeszcze bardziej i promieniuje na całą czakre trzeciego oka. Światło to oczyszcza czakrę ze wszystkich niedoskonałości, blokad energetycznych i mentalnych. Poczuj, jak z wolna oczyszcza się umysł, jak ustępują twoje lęki, negatywne emocje i złe samopoczucie. Doświadcz spokoju i pewności siebie. Wyobraź sobie również, że magiczna moc tego światła uaktywnia twoje zdolności umysłowe i paranormalne, związane z czakrą jasnowidzenia.

Czakra gardła(jasnosłyszenia).
Utrzymuj w wyobraźni strumień białego światła spływającego kanałem centralnym do czakry gardła. W miejscu gdzie łączy się ona z kanałem centralnym, wyobraź sobie jasnoniebieską, maleńką kulkę światła – tigle.
Odczuj, jak ta pojedyncza sfera błękitnego światła oczyszcza twoją czakrę gardła, wzmacnia ją oraz uaktywnia wszystkie pozytywne właściwości z nią związane. Poczuj otwartość, pełnie i kompletność twojej istoty. Stopniowo połącz się z tym odczuciem. Możesz wyobrazić sobie, że to błękitne światło promieniujące z czakry gardła oczyszcza i uzdrawia organy fizyczne znajdujące się w zasięgu jej działania. Możesz w ten sam sposób uzdrawiać inne organy i części ciała znajdujące się w obszarze każdej pozostałej czakry.

Czakra serca.
Poczuj, jak białe światło spływa jeszcze niżej, do czakry serca. Z wola rozbłyskuje ona kolorem soczystej zieleni z domieszką różu. To czyste światło oczyszcza ją i wzmacnia, likwiduje blokady energetyczne oraz uaktywnia wszystkie cudowne jej właściwości. Na wschodzi uważa się, że czakra serca i same serce są świętą przestrzenią, gdzie przebywa nasza dusza. Jest też tym szczególnym miejscem gdzie zgromadzona jest energia życiowa człowieka.
Koncentruj się więc na tym miejscu jeszcze bardziej i wykorzystuj w pełni cudowne, uzdrawiające właściwości światła dla odnowy i wzmocnienia swojej energii i siły życiowej. Pomyśl również, jak promieniujące z czakry serca światło uzdrawia wszelkie fizyczne i nie fizyczne dolegliwości serca i całej klatki piersiowej.

Czakra splotu słonecznego.

I podobnie jak poprzednio, wyobraź sobie, ja czyste białe światło spływa do czakry splotu słonecznego i leżącą u jej podstawy małą, żółtozłotą kulkę światła (tigle).
Oczyść tym światłem całą czakrę. Następnie poczuj, najwyraźniej jak potrafisz, jak wyzwalają się w tobie pozytywne cechy, zdolności i moce. Skup się na tym odczuciu u wyobraź sobie, że to promienne światło uzdrawia całe twoje życie fizyczne oraz ciało. Odczuj ciepło, radość i zadowolenie. Rozprzestrzeń to uczucie na cały swój dom i rodzinę.
Pracując mentalnie w ten sposób, otwierasz i uaktywniasz subtelne i niesubtelne właściwości związane z czakrą splotu słonecznego. Bez wątpienia wkrótce odczujesz pozytywne efekty swojej pracy.

Czakra sekretna.
Teraz, około 4-6 cm poniżej pępka w czakrze sekretnej, wyobraź sobie światło pomarańczowe, które, tak jak poprzednio, najpierw oczyszcza, a później wzmacnia i aktywizuje wszystkie właściwości związane z tą czakrą na poziomie ciała, energii i umysłu.

Czakra podstawy(korzenna).
Na końcu skup się na czakrze korzennej, leżącej u podstawy kręgosłupa. Jej siła stanowi energetyczną podstawę naszego istnienia, co jest bardzo ważne. Jeżeli czakra ta jest mocna i niezablokowana, jesteśmy silni, kreatywni i zdrowi. Jeżeli natomiast funkcjonuje źle, ma to z kolei negatywny wpływ na nasze życie, zdrowie i samopoczucie.
Skoncentruj się więc na tej czakrze szczególnie uważnie. Wyobraź sobie w miejscu jej połączenia z kanałem centralnym świetliste, czerwone tigle, czyli niewielką, pojedynczą, okrągłą sferę światła o barwie soczystej czerwieni. Następnie rozświetl tą barwą czakrę podstawy. Dalej, z wolna oczyść i wzmocnij samą czakrę. Otwórz i uaktywnij jej wszystkie funkcję i właściwości, tak jak to robiłeś wcześniej. Pozwól aby energia i ciepło z niej promieniujące wzmacniało ciebie i twoja witalność.

Zabezpieczenie czakr: Świetliste dyski ochronne.

Teraz na sam koniec wyobraź sobie biało-błękitne światło w kanale centralnym i siedem oczyszczonych czakr świecących odpowiadającymi im barwami. Utrzymuj ten obraz przez pewien czas. Następnie skoncentruj się jeszcze bardziej i wyobraź sobie świetlisty dysk zbudowany że światła słońca i księżyca. Te dwie potężne energie – solarne i lunarna – stworzą doskonałą ochronę dla twoich czakr. Ustaw taki dysk przed każdą czakrą, z przodu i tyłu. Nadaj im moc i pomyśl, że od tej chwili nie dopuszczają do ciebie żadnych negatywnych energii i mocy. Mają jednak tę cudowną właściwość, że skupiają i gromadzą czyste światło oraz przepuszczają wszelkie energie pozytywne. Utrwal ten obraz najlepiej jak potrafisz, odczuj wewnętrzną siłę i przyjemne ciepło rozchodzące się po całym twoim ciele.

źródła: prasa, książki, internet
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: adrianac79 data: 2009-10-31 01:02:42
No cóż nareszcie coś nowego,temat ciekawy i wart uwagi,gratuluję:)
dodał: Nessimeriel data: 2011-02-15 20:17:40
No kurka mnie to interesuje aż za bardzo czakra jasnowidzenia :)
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::