Człowiek spożywa mleko zwierzęce od 9 tys. lat

dodano: 12/08/2008 08:32 • komentarze: 1 • odsłony: 3924 • kategoria: Ciekawostki • dodał: Simon

Człowiek spożywa mleko zwierzęce od 9 tys. lat Ludzie spożywają mleko od 9 tys. lat - wynika z międzynarodowych badań. Raport naukowców ukazał się w wydaniu internetowym brytyjskiego czasopisma "Nature".

Naukowcy, którzy przebadali ponad 2.200 ceramicznych naczyń z Bliskiego Wschodu i Bałkanów, doszli do wniosku, że już ponad 6.500 lat p.n.e. w rejonach tych mleko przerabiano i poddawano konserwacji.

Krowy, owce i kozy hodowano już w VIII tysiącleciu p.n.e., głównie na mięso albo jako zwierzęta pociągowe i juczne. Lecz po raz pierwszy znaleziono dowody, że ich mleko spożywano przed V tysiącleciem p.n.e. Najstarsze ślady świadczące o spożywaniu mleka zwierzęcego znaleziono w Anglii (z początku IV tysiąclecia p.n.e.) i w Rumunii (z V tysiąclecia p.n.e.)

Organiczne ślady po mleku odkrył na ściankach naczyń zespół pod kierunkiem Richarda Eversheda z Uniwersytetu w Bristolu.

Przebadane naczynia pochodziły głównie z północno-zachodniej Anatolii, Europy południowo-wschodniej (z Grecji) i Ukrainy.

źródła: onet.pl / fot.AFP
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Ramzes45 data: 2008-12-08 15:10:13
"Człowiek"to typowa pijawka,niech się sam żywi a nie pasożytuje na biednej krowie,Hindusi dobrze myślą że krowa powinna być święta,no bo przecież nie dość że poi to ludzkie bydło mlekiem to jeszcze ginie z ich rąk i zostaje pożarta w podzięce.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::