Czy żyjemy wewnątrz wielkiego mózgu?

dodano: 22/09/2007 02:59 • komentarze: 2 • odsłony: 8399 • kategoria: Astronomia/Kosmos • dodał: Simon

Metafizycy identyfikują zapisy odbite w Polu Punktu Zerowego jako "Kronikę Akaszy". Jest to forma "pamięci" uniwersalnego mózgo-umysłu lub komputera. Według metafizyka Charlesa Leadbeatera, jeśli obserwator nie skupia się na nich, to wtedy zapisy tworzą tło dla wszystkiego, co się dzieje. W tej sytuacji one zaledwie odbijają działalność umysłową większej świadomości znajdującej się na dalece wyższym, dostępnym również dla nas planie istnienia. W pewnym sensie żyjemy wewnątrz ogromnego mózgu. Sugeruje to, iż wszyscy ludzie (a także inne formy życia) mogą i dzielą się (przetwarzając informacje) usługami "wszechświatowego mózgu".

Obserwacja dynamicznych i wizualnych zapisów Akaszy byłaby jak oglądanie z oddali filmu wyświetlanego przez większy mózg. Gdy się zbliżasz i skupiasz na tym, co się dzieje w poszczególnych scenach, natychmiast zostajesz otoczony przez wszystkie postaci. Owe postaci oczywiście cię nie widzą. Nikt nie może zmienić w scenie czegokolwiek. W ten sposób osoba może podróżować w czasie jako obserwator, nie naruszając przy tym przyczynowości. To, co widzisz, jest czasem w przeszłości i czasem w przyszłości. Tempo "ujawniania historii" może zostać zmienione. Osoby obdarzone psychicznie a także większość zwykłych ludzi podczas doświadczenia przedśmiertnego mają dostęp do tych zapisów.

David Constantine: Jeden jest szeroki na zaledwie kilka mikrometrów. Drugi rozciąga się na miliardy lat świetlnych. Jeden obraz pokazuje neurony w mózgu myszy. Drugi jest symulowanym obrazem wszechświata. Obydwa sugerują, że zaskakująco podobne wzory znalazły się w skrajnie różnych zjawiskach naturalnych.
Czy żyjemy wewnątrz wielkiego mózgu?
Mark Miller, doktorujący student na Uniwersytecie w Brandeis (USA), bada, jak poszczególne typy neuronów w mózgu łączą się jeden z drugim. Obserwując plamki cienkich plasterków mózgu myszy może on wizualnie identyfikować związki. Obraz powyżej przedstawia trzy komórki neuronów po lewej (dwie czerwone i jedna żółta) oraz połączenia między nimi.
Czy żyjemy wewnątrz wielkiego mózgu?
Międzynarodowy zespół astrofizyków użył w ubiegłym roku symulacji komputerowej, aby odtworzyć to, jak wszechświat rósł i rozwijał się. Powyższy obraz symulacji jest migawką obecnego wszechświata, widać na nim dużą gromadę galaktyk (jasnożółte) otoczonych przez tysiące gwiazd, galaktyk i ciemną materię (sieć).Leadbeater ostrzega, że zapisy Akaszy nie mogą być mylone ze zwykłymi sztucznymi formami myślowymi, których na wyższych planach energii jest pod dostatkiem. Możliwe, że jeśli prawa półkula mózgowa nie będzie skutecznie chroniona przed działaniem lewej półkuli ("twórczyni teorii"), to przy odczytywaniu zapisów mogą pojawić się błąd.

"Zapisy Akaszy lub 'Księgę Życia' można porównać do wspaniałego systemu komputerowego wszechświata", mówi Kevin Todeschi, uczeń Edgara Cayce'a.

Wszechświat jest komputerem

Według reportera "Science", J. R. Minkela Juniora, autora artykułu "If Universe Were Computer", teoria informacji mówi, że każdy system fizyczny, od tafli wody do mikroukładu, wewnątrz swoich cząsteczek składowych posiada "zera" i "jedynki". Zmiany w stanach tych cząsteczek można nazwać "obliczeniami", tak jak twój komputer liczy, zmieniając informacje w swojej pamięci. Jedyne możliwe wyniki pomiaru wirowania elektronu to "w górę" i "w dół". Możesz wybrać jakąś oś, aby zmierzyć wirowanie, jednak dla każdej osi s.ą możliwe tylko dwa wyniki. Te wyniki również mogą być oznaczane jako "0" i "1".

Według Lloyda Setha, autora artykułu "Computational Capacity of the Universe", wszystkie systemy fizyczne rejestrują i przetwarzają informację. Prawa fizyki określają ilość informacji, jaką system fizyczny może rejestrować, oraz liczbę elementarnych operacji logicznych, jaką system może wykonać. Dlatego wszechświat może być uznawany za system fizyczny lub olbrzymi komputer. Obliczono, że ilość elementarnych operacji, jaką mógłby wykonać wszechświat, będąc komputerem, wynosiłaby 10^120 operacji na 10^90 bitów.

Włókna i nerwy


Interesujące jest, że wyższe wszechświaty energii (jak opisywana przez metafizykę plazma), składające się z włókien przerywanych galaktykami, wykazują niesamowite podobieństwo do naszych mózgów, które składają się z włókien nerwowych przerywanych ciałami komórek nerwowych.
Te kolejne wszechświaty mogą działać tak, jakby były wieloma warstwami olbrzymiego elektronicznego mózgu (analogicznie działają kora i podkora w naszym mózgu), wewnątrz którego żyją i myślą nasze subtelne ciała mózgowe. Struktury włókienne przewodzą prąd - tak jak nasze nerwy (do pewnego stopnia). Nie byłoby problemem umieścić w tych strukturach bramki i arytmometr.

Moc obliczeniowa wymagałaby stworzenia małej żywej mrówki, która odpowiadając na wielokrotne wejścia ze środowiska i zachowując jego unikalną strukturę i zachowanie, rzucałaby wyzwanie nawet naszym najnowszym superkomputerom. Zważywszy, że na tej planecie żyją tryliony różnych form życia, wystarczyłaby tylko moc obliczeniowa wyższych wszechświatów energii (równoważna wielu warstwom wszechświatowego mózgu). Jest to źródło "uniwersalnej inteligencji i kreatywności".

źródła: Autor: Jay Alfred / unexplained-mysteries.com, 12 maj 2007 / Tłumaczenie: Ivellios / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: czas7 data: 2010-06-29 14:34:18
ale power!!
dodał: Maced data: 2012-06-11 19:36:46
Taa... może jesteśmy wyobraźnią jakiegoś człowieczka?
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::