Czym są orby?

dodano: 20/07/2007 09:15 • komentarze: 11 • odsłony: 11434 • kategoria: Zjawiska paranormalne • dodał: Simon

Czym są orby?Czym są te kule półprzezroczystego światła, które znajdujemy na zdjęciach w najmniej oczekiwanych miejscach?
Chciałabym spróbować udzielić odpowiedzi na to pytanie. Nie ma jeszcze pewnej odpowiedzi, lecz jest to przedmiot badań i dochodzeń.

Jedna z najbardziej znanych teorii odnoszących się do orbów mówi o tym, że wszystkie z nich pochodzą od duchów. Orb jest energią przetransferowaną ze źródła (np. baterii, człowieka) do postaci spirytualnej, w jakiej się objawia. Według tej teorii, orb nie formułuje się świadomie, lecz wskutek działania czynników naturalnych (kumulacja energii). To wyjaśnia, dlaczego orby przyjmują kształty kuliste. Zgodnie z prawami fizyki, przetransferowana energia przybiera kształt sferyczny. Ta teoria jest łączona również z ukazywaniem się EMF w czasie wzmożonej aktywności istot duchowych.

Sceptycyzm

Zawsze ze sceptycyzmem podchodzę do stron internetowych, na których zdjęcia orbów przedstawione są jako fotografie duchów. Chciałam to sprawdzić osobiście. Wzięłam 35-milimetrowy aparat cyfrowy, którym od 6 miesięcy wykonuję fotografie przy różnym natężeniu światła i różnej pogodzie i nigdy na żadnym zdjęciu nie zauważyłam orba lub innego zjawiska, dopóki nie poszłam kilka razy na cmentarz z grupą badaczy.

Gdy jedna z badaczek, będąca medium, uchwyciła na zdjęciu orby w pięciu miejscach, uwierzyłam w to zjawisko. Ja również znalazłam przede mną ślady stóp istoty duchowej i zaczęłam biegać naokoło, robiąc zdjęcia na wolnym powietrzu. Gdy wywołałam zdjęcia, znalazłam na nich orby oraz mgłę, podobne do tych, które były na poprzednich zdjęciach, jako ślady. Inne moje zdjęcia były pozbawione orbów.

Zbieg okoliczności?

Nie wiadomo tak naprawdę, czym są orby, można je jednak najczęściej spotkać w miejscach o podwyższonej aktywności duchów. Chciałabym wskazać, w jakich warunkach nie jest to możliwe.

Normalna grupa badawcza powinna składać się z co najmniej 10 osób korzystających z różnych aparatów, 35mm lub cyfrowych, i z wieloma prędkościami i markami filmów. Wszyscy powinni być od siebie odseparowani. Jednakże tylko połowa członków grupy powinna sfotografować orby. Czy będzie to skroplona woda, czy brud na obiektywie? Prawdopodobnie te 5 osób posiada lekko zapylone obiektywy i wszyscy ich nie wyczyścili.

Czy orby to tylko usterki powstałe w procesie obróbki filmu?

Wszystkie aparaty 35mm korzystają z filmów wywoływanych w różnych miejscach i są to filmy różnej jakości, więc błędy występują bardzo często. Aparaty cyfrowe nie powodują błędów w trakcie wywoływania zdjęć. Tymczasem orby uchwycone aparatami cyfrowymi również często okazują się tylko błędami w procesie cyfrowego wywoływania zdjęć.

W przypadku powstania błędu, znajdujący się na [cyfrowym] zdjęciu obiekt nie jest półokrągły ani półprzezroczysty, zaś sąsiednie piksele mają przekłamany kolor.

Wykluczyć można również tzw. teorię osadu, ponieważ żaden z członków grupy nie sfotografował osadu na nagrobkach.

Czy może to być brud lub kurz unoszący się w powietrzu? Czy mogą one zostać utrwalone na zdjęciach jako orby?
Jeśli tak jest, według mnie nie powinno być "normalnych" zdjęć w sekwencji zdjęć z jednego miejsca wykonanych jednym tylko modelem aparatu. Wszystkie odbitki mogą pokazywać kurz lub brud.

Moja grupa badawcza znalazła najwięcej zdjęć orbów, nie występujących na innych zdjęciach. Wszyscy fotografujący uchwycili orby po opadnięciu kurzu.

To tylko kilka powodów, dla jakich sceptycy potępiają fotografie orbów, nazywając je fałszywkami lub oszustwami, i kilka takich, które przemawiają za ich autentycznością.

Tłumaczenie z jęz. angielskiego: Ivellios

Komentarz tłumacza: Autorka artykułu jest znaną rosyjską badaczką zjawisk paranormalnych. Niestety, posługuje się "łamaną" angielszczyzną, więc w artykule mogą się zdarzyć drobne "kwiatki" lingwistyczne...

źródła: Istina / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Sild data: 2007-07-23 15:18:32
Często wykonuje zdjęcia.Różnego rodzaju,w różnych topografiach terenu,różnych miejscach w których się znajduje.Zauważyłem to zjawisko już jakiś odległy czas temu.Za każdym kolejnym razem gdy uda mi się "uchwycić" to zjawisko,przesiaduję później godzinami wpatrująć się w nowe ,to "uchwycone" jak i te stare zdjęcia.
dodał: s-a-t-a-n-666 data: 2007-10-09 16:05:41
wyczysc sobie obiektyw to nie bedziesz przesiadywal pozniej godzinami
dodał: anelis data: 2007-10-31 16:37:28
s-a-t-a-n-666, to nie wina brudnego obiektywu, pyłu czy czegoś takiego.
dodał: wilq data: 2007-11-03 15:01:57
to wszystko to sa tak zwane "szumy" lub kurz badz inne badziewia latajace w powietrzu, ustawcie sobie w swoim aparacie wieksza wartosc ISO (czułość) badz najwieksza jaka macie, i sprobojcie zrobic zdjecie w nocy, bedziecie mili tyle orbów ze bedziecie je analizowac do konca zycia... tyle na ten temat, to wszystko to lipa !
dodał: wilq data: 2007-11-03 15:16:28
a oto dowod: sadzicie ze duchy przyszly sie pobawic na koncert czy to poprostu kurz ktory lata w powietrzu bo zostal wzniesiony przez skaczacych pod scena ludzi? http://img212.imageshack.us/img212/3237/img2208ef8.jpg
dodał: vollss data: 2007-11-18 19:38:33
Hahahaha.
Jak czytam te bzdety że to duchy itd, to mnie śmiech rozkłada.
s-a-t-a-n-666 i wilq mają racje.
Ja sam kiedyś robiłem zdjęcie w jakiejś kopalni, i tyle tam było syfu że oddychać ciężko było a nie jakieś orby.
dodał: Gall5 data: 2007-12-12 13:03:05
anelis s-a-t-a-n-666 napisał rację
dodał: klaudiafutrzak data: 2008-11-22 16:29:47
a w dupie marynie nie maja racji!!!!!
dodał: adrianac79 data: 2009-10-10 22:24:26
moze tak moze nie ale chyba cos w tym jest
dodał: kokiki12 data: 2010-08-27 10:14:24
orby są prawdziwe. Gdy byłem na wakacjach nad morzem moja rodzina zrobiła sobie zdjęcia w nocy na festynie, dy przeglądałem zjęcia były na nich orby, duuużo orbów. to nie brudny aparat bo inne zdjęcia były normalne.
dodał: Nudis Euphoria data: 2012-01-05 10:08:12
Szczerze powiedziawszy nie znam się na aparatach, ale skoro wysunęliście wnioski, że to ani wina aparatu ani duchow, to może chodzi o samą energię? Po przeglądnięciu fotografi wilqa myślę, że fakt faktem duchy na koncercie to troszke śmieszny pomysł. Już prędzej unoszący sie kurz. jednak orby są widoczne rownież na zdjęciach w takich miejscach jak cmentarz (powyżej) lub zwykle pomieszczenie. Być może jest to skutek kuluminacji emocji lub jakiejś energii, którą sami wytwarzamy?
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::