Doświadczenie Crosse'a

dodano: 13/10/2008 03:46 • komentarze: 7 • odsłony: 6408 • kategoria: Inne • dodał: Synthetic

Badacz elektryczności - Andrew Crosse. Zapewne nieliczni z Was znają to nazwisko. Jednak powinniście. Oto dlaczego.

Ilu ludzi na Ziemi, tyle może być teorii o powstaniu życia. Dla jednych to Bóg jest tą twórczą siłą, dla innych Chaos, z którego wszystko się wyłania, wybuch itd. A gdybym był ekscentrykiem tak wielkim, że powiedziałbym: "To, co żyje, powstało dzięki elektryczności"?

Andrew Cross, całkiem normalny i zdrowy na umyśle badacz, chciał pewnego dnia stworzyć kryształki krzemu, zatem zwyczajowo przepuścił elektrolit zawierający kwas solny i roztwór krzemianu potasu przez bryłkę tlenku żelaza.Doświadczenie Crossea Możliwe, że podobne reakcje przechodziły w początkowych fazach istnienia naszej rodzimej planety.

Czternastego dnia Cross zauważył, że pośrodku bryłki poddanej działaniu elektryczności pojawiło się kilka drobnych białych narośli. Z kolei osiemnastego dnia powiększyły się i wypuściły kilka kilka włókien, dłuższych od wyrostków. Dwudziestego szóstego dnia przybrały rzekomo konkretny kształt małych zwierząt. Dwudziestego ósmego dnia stwory zaczęły poruszać odnóżami.

Jak się okazało, były to pajęczaki gatunku acari. Co do ich znalezienia się tam, są dwie hipotezy: albo przeniosły się do pomieszczenia z innego miejsca, choć już stwierdzono, że to niemożliwe, albo... Cross powtórzył prawa natury, dając tym stworzeniom życie. Pomyślcie, że to samo dzieje się teraz na Marsie, o ile są tam jakiekolwiek wyładowania elektryczne - planeta złożona jest z tlenku żelaza, więc jakiekolwiek wyładowanie ponawiałoby eksperyment.

Naukowcy oczywiście nie uznali tej teorii, chociaż eksperyment był kilka razy ponawiany. Sam Cross usunął się z życia publicznego.

Czyżby zabawa w Boga była aż tak łatwa?

Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: nisgor data: 2008-10-14 00:58:04
niezle;] na marsie zyja inteligentne pajeczaki ktore za kilka(dziesiat) dekad moze opanuja galaktyke;)
dodał: hadzi data: 2008-10-14 07:49:18
wbrew pozorom, nigdy niewiadome, czy ta obca cywilizacja ma być bardziej rozwinięta, może to my polecimy na marsa, i to my będziemy tymi "przybyszami" i rozpieprzymy Marsianków :PP
dodał: Carmel data: 2008-10-15 12:31:02
owszem rozwija sie na marsie haha ;d i będziemy mieli sceny jak z filmu Cloverfield xd
dodał: kurzi5 data: 2008-10-15 15:21:08
// na marsie zyja inteligentne pajeczaki ktore za kilka(dziesiat) dekad moze opanuja galaktyke;) //

śmierdzi mi to fabułą żołnierzy kosmosu
dodał: bytheway data: 2008-10-19 23:16:23
panie nie opuszczaj mnie... (przeczytałem komentarze)
dodał: kamil4242 data: 2008-10-20 18:33:16
w komentrzach piszecie byle co... niech ADMINISTRATOR serwisu takie komentarze USUWA bo to jest, Żenujące. A co do artykułu, to jest bardzo ciekawy. I mysle że jest to nie mozliwe, żeby z niczego powstało życie...
dodał: Synthetic data: 2008-10-21 21:55:44
A wziąłeś pod uwagę, że Twój poprzedni komentarz to też byle co? :) Daj sobie spokój, zajmij się treścią, a nie pierdółkami.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::