Elfy - czy istniały?

dodano: 14/09/2007 06:37 • komentarze: 13 • odsłony: 20914 • kategoria: Tajemnice świata • dodał: Simon

Elfy - czy istniały?Wielu twierdzi, że elfy żyją tylko w legendach średniowiecznych i w wyobraźni Tolkiena albo w dziecięcych marzeniach, jako mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Ale czy te magiczne stworzenia mają jakieś odpowiedniki w świecie rzeczywistym?

Legendy o karłach, elfach i zaczarowanych krainach zna cały świat. Istnieją kanony folkloru skandynawskiego, w ustnej tradycji irlandzkiej dominują karzełki i inne psotne elfy, które żyją w literaturze, jednak obecnie na światło dzienne wychodzą nieliczne relacje pojedynczych ludzi z całego świata. Rdzenni mieszkańcy USA i Kanady opowiadają podobne legendy.

Większość dowodów na istnienie tych małych humanoidalnych stworzeń stanowią relacje naocznych świadków. Do spotkań z elfowatym stworzeniem dochodzi zwykle w chwili, gdy zbliża się ono do domu i prosi o jedzenie albo schronienie. Jeśli mieszkaniec odmówi, elf sprowadza na niego klątwę. Jednakże, elfy raczej unikają kontaktów z ludźmi. Większość legend podaje, ze żyją one głęboko w lesie, gdzie prowadzą samotniczy tryb życia.

Choć zeznania osób, które rzekomo spotkały się z elfami, wielu jest skłonnych uznać jako fantazje lub halucynacje, naukowe, archeologiczne odkrycia skłaniają do pomyślenia... przynajmniej przez minutę lub dwie.
Elfy - czy istniały?W 1932 roku, 30-centymetrowego wzrostu mumia znaleziona została przez poszukiwaczy złota, przemierzających Góry Pedro 60 mil na południowy zachód od Casper w stanie Wyoming (USA). Mumia została odnaleziona w pozycji siedzącej na występie w małej granitowej jaskini. Miała skrzyżowane nogi, ręce zaś były złożone. Miała płaski nos, niskie czoło i szerokie, cienkie usta. Mumia została prześwietlona i zbadana. Dział Antropologii Uniwersytetu w Harvardzie potwierdził jej autentyczność i orzekł, że jej właściciel zmarł w wieku 65 lat. Dr George Gill, mający bardziej sceptyczne podejście do sprawy, sądził, że mógł on być niemowlęciem z wrodzoną wadą powodującą niski wzrost przy proporcjach dorosłego człowieka. Od chwili odkrycia mumia zmieniała właścicieli kilka razy, aż w końcu zaginęła.

Interesujące, że Indianie Shoshone i Crow, zamieszkujący tamte obszary, posiadają w swoich tradycjach legendy o "małych ludziach".

Być może najbardziej spektakularnego i zdumiewającego odkrycia dokonano w XIX wieku. Setki małych narzędzi z krzemienia znaleziono na wzgórzach Pennine we wschodnim Lancashire (Wlk. Brytania), wszystkie miały nie więcej niż pół cala długości [około 1,2 cm - przyp. Ivellios]. Wśród tych narzędzi były skrobaki, świdry i noże w kształcie półksiężyca. Narzędzia te były niezwykle piękne i w wielu przypadkach wymagały użycia lupy w celu dokładnego przyjrzenia się im. Żadne z tych małych narzędzi w swoich naturalnych rozmiarach nie dało się wykorzystać do pierwotnie powierzonego im zadania. Zostały one uznane za repliki do rytuałów... ale jakich, i dlaczego takie małe? Czy narzędzia te zostały wykonane przez małych ludzi?

Jak z baśni o elfach, małe narzędzia podobne do tych z Lancashire odnaleziono na całym świecie, między innymi w Devon i Suffolk w Anglii, a także w Egipcie, Afryce, Francji, we Włoszech i w Indiach.

Wydaje się, że jeżeli elfy istniały/mogły istnieć, więcej dowodów lub spotkań z tymi bardzo małymi ludźmi może być zebranych lub udokumentowanych. Jednakże, jeżeli olbrzymie trzymetrowego wzrostu dwunożne małpy człekokształtne, takie jak Sasquatch lub Yeti, mogą zakłócać ich byt, dużo łatwiej byłoby dla elfów, mierzących tylko kilka cali wzrostu, gdyby żyły one same!

źródła: Autorka: Istina / istina.rin.ru / Tłumaczenie: Ivellios / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Anne data: 2007-10-06 13:31:45
A ja wierze w Elfy =)) Ale różnią mówią o ich wzroście że raz są wysokie a raz że są "małymi ludźmi"
dodał: KAROLLL data: 2007-10-21 20:15:51
ja tez wierze w elfy i nawet codze z jednym takim do klasy on tez ma szpiczaste uszy
dodał: pupciaaa data: 2007-11-03 21:09:37
zgadzam sie z kolegami elfy istnieja
dodał: Kokoju_Kyoshiro data: 2008-08-23 13:08:54
Raczej powinno sie wierzyc w to, w koncu toniemożliwe, by odkryto całą ziemię. Ich niewielki wzrost mógł im pomóc życ w ukryciu, ale przecież też mogą byc też wysokie. ech... t całe fantasy to jedna wielka tajemnica
dodał: BadWolf data: 2008-11-19 15:22:28
Być może nie cała ziemia została odkryta, ale to raczej nieprawdopodobne żeby Elfy istniały naprawde.
dodał: pOtFuR data: 2009-02-08 17:05:54
Kokoju_Kyoshiro twierdzisz że odkryto całą Ziemię? Jesteś w wielkim błędzie! Czy wiesz że więcej wiemy o przestrzeni kosmicznej niz o oceanach?
dodał: Gieksiarz1964 data: 2009-07-26 19:37:48
elfy miszkają na biegunie północnym :D
dodał: adrianac79 data: 2009-10-08 23:53:07
ja mysle ze mimo wszystko malo wiemy o naszym swiecie i wiele rzeczy wydajacych sie niemozliwymi moze miec miejsce w rzeczywistosci w koncu kim jestesmy zebysmy musieli wszystko wiedziec?;)
dodał: LAGOS22 data: 2010-01-20 21:17:31
Elf istnieją,kurde chciałbym spotkać takiego elfa.Nobo skąd by brali pomysły ci co o elfach piszą fantasy,no nie;)
dodał: ModnaJema data: 2011-05-05 15:21:41
Ja też mam przyjaciółke która ma spiczaste uszy. I pisze książke o elfach. Sądze ,że one istnieją i są wśród nas..... :)

dodał: Merenwen data: 2011-09-25 21:19:11
Ja wierzę w elfy. Zrobiłam 2 testy, z których wynika, że jestem elfem. Wersją żeńską.
dodał: Neitina data: 2011-12-09 20:06:23
Po pierwsze nie mylcie Elfów z Chochlikami.
To Chochliki są niskie. Natomiast Elfy są przeważnie wyższe od ludzi i nieskazitelnej urody o ostrych rysach twarzy i szpiczastych wystających uszach. Unikają one kontaktu z innymi rasami, ale nie prowadzą samotnego trybu życia tylko żyją w wioskach. Nie uznają broni palnej tylko broń białą i są to waleczne istoty. Jest ich wiele bo są leśne Elfy, Mroczne Elfy... Więc mi tu nie mylcie Elfów z chochlikami bo tego czytać nie mogę. Jeżeli byłby to artykuł o Chochlikach to się zgadzam ale wyżej opisane istoty nie są Elfami...
dodał: kacper.elf data: 2012-08-14 01:16:15
moim zdaniem elfy istnieja bo widzialem ich wioske i jak odprawiały jakis rytułal
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::