FBI buduje biometryczny "supermózg"

dodano: 25/12/2007 23:09 • komentarze: 1 • odsłony: 6175 • kategoria: Nauka/Technika • dodał: Simon

Za 5-6 lat FBI będzie dysponowała gigantycznym bankiem danych biometrycznych zbudowanym kosztem miliarda dolarów, który przynajmniej w założeniu potrafi w ciągu kilku sekund zidentyfikować każdego terrorystę - pisze sobotni "Washington Post".

W Clarksburgu w Wirginii Zachodniej, na obszarze równym dwóm stadionom piłki nożnej, powstanie komputerowy System Identyfikacji Następnych Pokoleń, w angielskim skrócie nazwany - Ngi. Zgromadzi on odciski palców i odczyty tęczówki oka praktycznie wszystkich ludzi na ziemi i pozwoli na natychmiastowe ich identyfikowanie.

Jak wyjaśnia na łamach "Washington Post" dyrektor odpowiedzialny w FBI za służby biometryczne, Kimberly Del Greco, dzięki Ngi w ciągu niewielu sekund można będzie ustalić, czy osoba zatrzymana w jakimkolwiek miejscu globu jest podejrzana o terroryzm bądź inne przestępstwa.

Superkomputer zainstalowany w górach Wirginii Zachodniej będzie mógł dokonywać do 100.000 identyfikacji dziennie.

Według Bojana Cukicia, jednego z technologów przyszłego centrum danych biometrycznych, system Ngi pozwoli na przykład "sprawdzić" wszystkich pasażerów samolotu rejsowego zanim maszyna wyląduje na lotnisku.

źródła: PAP / wp.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: byziek3 data: 2008-08-22 11:35:35
Chcą zupełnie zniewolić ludzi..Ja nigdy sie nie dam;)
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::