Goście z kosmosu 2

dodano: 18/12/2008 14:58 • komentarze: 6 • odsłony: 5645 • kategoria: UFO • dodał: Synthetic

Z całego świata dosięgają nas wieści o obserwacjach statków kosmitów (lub ich samych). Włoch, Filiberto Caponi zrobił nawet serię zdjęć, która ma przedstawiać istotę zaobserwowaną we własnym garażu, gdzie odwiedzała go kilka razy na przestrzeni lat.
Eric Wiiliams w Runcorn (Anglia) dostrzegł dyskoidalne obiekty, które zniknęły w przeciągu kilku sekund po wykonaniu fotografii.
Przykładów może być tyle, ile ludzi na świecie. Wydawać by się mogło, że nasza ojczyzna cierpi na "dezinformację" w tych sprawach, lub po prostu "zielone ludziki" omijają nasze podwórko szerokim łukiem. Nic bardziej mylnego, jak zaraz się sami przekonacie. Powodem niedoinformowania ogółu jest co najwyżej jego własna ignorancja, czy też strach wobec nieznanego. Goście z kosmosu 2Obce cywilizacje wpadają do nas całkiem często i można by się pokusić o stwierdzenie, że nas "lubią"!

W 1944 roku powstaniec Kazimierz Bzowski dostrzegł lecący od strony Powązek obiekt o średnicy ok. 10 metrów. Kolorowa kula lecąc nie wydawała z siebie żadnych dźwięków, a Niemcy w strachu ostrzelali obiekt pociskami smugowymi. Mimo to wydawało się, że pociski nie robią mu nic złego, bo po kilku pełnych napięcia chwilach wystrzelił prosto w górę i zniknął z oczu tak żołnierzom, jak i powstańcowi. Przypadek Bzowskiego uznawany jest za jedną z pierwszych relacji o dostrzeżeniu NOL - a w naszym kraju.

Po tym spotkaniu na jakiś czas wszystko umilkło, a ludzie z zapartym tchem czekali na kolejne doniesienie o obserwacji dziwnych obiektów. Na prawdziwą sensację, taką, jakiej wszyscy się prędzej czy później spodziewali, przyszło im czekać ponad 30 lat! Sądzę jednak, ze się opłacało, bowiem pojawił się starszy człowiek - Jan Wolski. Był rolnikiem osiadłym we wsi Emilcin. Jego życie toczyło się normalnym, ospałym trybem mieszkańca prowincji aż do momentu, w którym 10 maja 1978 roku odwiedziły go istoty pozaziemskie.Goście z kosmosu 2 Obcy mieli wziąć go na pokład swojego statku, wykonać jakieś badania, po czym - oddając sobie wzajemnie honory - odstawić na miejsce, z którego został zabrany.

Nie tak dawno udało się dotrzeć do nieznanego nikomu dotąd wywiadu, który był przeprowadzony prawie "na gorąco", bo zaledwie kilka tygodni po spotkaniu rolnika z istotami pozaziemskimi, lecz i on niczego nie ujawnił, nie rozwiał żadnych wątpliwości.

"Byli małego wzrostu, podobni do żab" -
stwierdził w swoich relacjach Wolski. Jego spotkanie III stopnia do dziś owiane jest mgiełką tajemnicy - jedni widzą w nim proroka życia pozaziemskiego, inni posądzają o wybujałą wyobraźnię, która miałaby być wynikiem rozwoju na prowincji i niezbyt długa edukacją, jaką przebył w swoim życiu. Goście z kosmosu 2Jak zawsze prawda leży pewnie pośrodku, ale tego nie dowiemy się chyba nigdy - Jan Wolski od osiemnastu lat nie żyje, a był przecież niejako jedyną osobą, która mogła udowodnić to, co się stało. Nawet badania biegłych psychologów i psychiatrów, którzy jednoznacznie stwierdzili, że rolnik mówił prawdę nie są w stanie przekonać sceptyków, którzy mogliby zacząć badać to zjawisko, tym samym przybliżając nas do prawdy. A może po prostu oni to dobrze wiedzą, ale nie chcą nas przybliżać do niczego...?
W całej tej opowieści o Wolskim była jedna naprawdę życzliwa mu osoba z zewnątrz. Był to Zbigniew Blania Bolnar, socjolog, znany w naszym kraju badacz ds. UFO. Badał dokładnie przypadek rolnika i napisał nawet książkę na ten temat - "Zdarzenie w Emilcinie", która jest chyba jedną z lepszych polskich publikacji na temat spotkań z Obcymi. Niestety, tu historia się smutnie kończy, bowiem Zbigniew również nie żyje. Czyżbyśmy wraz z datą jego śmierci, 1 października 2003 roku stracili ostatnią osobę, która mogła osiągnąć coś jeszcze w tej sprawie?

Na obserwacji i kontaktu z Obcymi w Emilcinie nie kończą się relacje o dziwnych zdarzeniach w kraju. W kwietniu 1997 roku, warszawiak, Leszek Czarnecki udał się na zwyczajowy, wieczorny spacer z psem. Warto nadmienić, że od ponad 40 lat projektował samoloty w Instytucie Lotnictwa. Dzięki temu obserwował z jeszcze większym zdumieniem kulę, która nabierając ogromnej prędkości przemieszczała się z południa na północ. Sprawnym inżynierskim okiem ocenił, że obiekt poruszał się na wysokości ok. 800 metrów. Wykluczył samolot lub meteoryt.

Duszniki Zdrój, znana miejscowość wypoczynkowa, w której zatrzymywało się wiele sław także padła ofiarą "nawiedzenia" przez Obcych. Młody chłopak wyszedł wieczorem przed blok, by zapalić papierosa - usiadł zatem na murku, zwracając potem wzrok ku niebu i kontemplując chwilę. Spokój był krótkotrwały, ponieważ niecałą minutę po tym dostrzegł w przestworzach małe, migające z częstotliwością 2 Hz czerwone światło. Obiekt nadleciał z południa, przeciął miasto i oddalił się w kierunku północnym. W końcowej fazie obserwacji rozwinął niesamowitą prędkość (porównywaną potem ze zjawiskiem "spadającej gwiazdy"), skracając czas całego zdarzenia do mniej - więcej pół minuty.

Sądzę, że prawda nie wyjdzie na jaw prędko pomimo bardzo wielu przypadków spotkań, którymi jesteśmy "częstowani". Wszystkich nie zawierzających idei istnienia jakiejś innej cywilizacji przekonać mogłyby tylko ich własne obserwacje... Goście z kosmosu 2To jednak nie zdarza się aż tak często, by możliwe były badania zjawiska z wielu źródeł. Jak pisałem w pierwszej części - większość da się racjonalnie wyjaśnić. A jeśli wyszczególnimy tą grupę potencjalnych prawdziwych przypadków, to trzeba wziąć pod uwagę ludzką wyobraźnię i (w przypadku zdjęć, filmów, czy innych materiałów) zwyczajny fotomontaż, "fałszywkę". Po wyłuskaniu kolejnej małej grupki z tego, co zostało, okazałoby się - jak było np. z Wolskim - że świadkowie albo nie żyją, albo nie pozwala im na dalsze wyjaśnienia stan zdrowia.

Przynajmniej my nie zostajemy w tyle i również możemy poszczycić się kilkoma ciekawymi przypadkami. Zachęcam do odszukania dalszych informacji, bowiem nie sposób było przedstawić mnogość i różnorodność spotkań na terenie naszego kraju.

C. D. N.
W NASTĘPNEJ CZĘŚCI: PIKTOGRAMY - PRÓBA KONTAKTU, CZY ZAPOWIEDŹ ATAKU?

źródła: Focus IX 01r. , Internet
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: hadzi data: 2008-12-18 20:16:01
;] czekamy na cd ;d
dodał: Daarin data: 2008-12-18 21:48:41
nice ;p
dodał: Synthetic data: 2008-12-18 23:08:09
To sobie poczekacie...
... do jutra :P
dodał: rymek12345 data: 2008-12-31 15:34:58
babcia rzuca talerzem!!!!!!!!!!!!haha
dodał: pOtFuR data: 2009-02-13 13:57:23
fajny art
dodał: Zielonooka data: 2009-06-02 13:53:53
Ojej .... sie boje .
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::