Gry sterowane myślami

dodano: 27/11/2007 19:24 • komentarze: 5 • odsłony: 5415 • kategoria: Nauka/Technika • dodał: majoreq

Ciekawostka dla graczy:

Zapowiada się przełom wśród graczy. W kąt pójdą pady, joysticki, myszki czy klawiatury. Już niedługo gracze będą mieli całkowitą kontrolę nad swoimi postaciami za pomocą swoich myśli.

Gry sterowane myślami
To nie dowcip - firma Emotiv Systems ujawniła informacje dotyczące jej pierwszego produktu - hełmu, który wykrywa myśli i emocje, a następnie 'tłumaczy' je na konkretne działania w grach komputerowych.

Przynajmniej wg. firmy Emotiv, która pracuje nad prototypem specjalnego hełmu, który ma zamieniać sygnały z mózgu na komendy zrozumiałe dla komputera. Kontroler jest przystosowany do pracy zarówno z komputerami osobistymi, jak i konsolami do gier. Emotiv Project Epoc może się komunikować poprzez WiFi lub Bluetooth. Sprzęt będzie się uczył za każdym razem, gdy go użyjemy. Oznacza to, że po pewnym czasie bez trudu rozpozna czy jesteśmy szczęśliwi, czy smutni.

Project Epoc (taka jest robocza nazwa urządzenia) przypomina z grubsza kask rowerowy i pozwoli graczom wykonywać czynności, takie jak np. przesuwanie obiektu poprzez myślenie o konkretnych działaniach (np. 'popchnij', 'obróć' itp.). Technologia stojąca za urządzeniem przypomina tę wykorzystywaną podczas elektroencefalografii. Pracę Epoca kontrolują trzy programy, z których jeden bada wyraz twarzy gracza, drugi rozpoznaje emocje, trzeci zaś wykrywa świadome myśli. Urządzenie powinno być dostępne w przyszłym roku. Trzeba trzymać kciuki za to, żeby nie podzieliło losu innej wielkiej nadziei z połowy lat 90 - hełmów VR. Poza tym czy każdemu spodoba się to, że będzie musiał myśleć grając np. w strzelankę?

źródła: www.cdaction.pl, www.gadzetomania.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Dooku data: 2007-11-28 19:14:08
Powstanie takiego czegoś było nieuniknione, chociaż pewnie na początku takie cudo nie będzie dawało zbyt wielu możliwości. Ale takie ingerowanie (choćby nawet odczytywanie) w myśli może być niebezpieczne, już teraz gry robią niektórym sieczkę z mózgu...
dodał: pOtFuR data: 2009-02-13 19:02:33
nie jestem maniakiem komputerowym, ale chętnie bym spróbował sterowac gre za pomocą mysli :D
dodał: LAGOS22 data: 2010-01-20 19:08:50
ciekwe jak to się pisze w praktyce.już si niemoge doczekać
dodał: virter data: 2010-12-07 13:12:22
Kolejny Żałosny wynalazek.
dodał: Maced data: 2012-06-11 19:43:36
Dawać mi tę grę!!!
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::