Infradźwięki odpowiadają za zjawisko

dodano: 23/02/2011 20:21 • komentarze: 6 • odsłony: 8812 • kategoria: Zjawiska paranormalne • dodał: Torton

nawiedzonych domów?Nagłe gaśnięcie świec, dziwne odczucia i ciarki wzdłuż kręgosłupa nie muszą być efektem nawiedzania domu przez duchy, a jedynie - obecności dźwięków o bardzo niskiej częstotliwości, niesłyszalnych dla ludzi.

W kontrolowanym eksperymencie brytyjscy badacze wykazali, że bardzo niskie, basowe dźwięki (infradźwięki) wywołują u ludzi szereg dziwnych efektów, w tym - niepokój, skrajny smutek i dreszcze. "Normalnie nie można ich usłyszeć" - mówi o infradźwiękach akustyk, dr Richard Lord z National Physical Laboratory w Anglii.

"Niektórzy naukowcy sugerowali że ten poziom dźwięku może być obecny w niektórych miejscach uznanych za "nawiedzane". Dźwięki te mogą powodować u ludzi dziwne odczucia, przypisywane obecności duchów. Nasze badania to potwierdzają" - mówi prof. Richard Wiseman, psycholog z University of Hertfordshire na południu Anglii.

Infradźwięki odpowiadają za zjawiskoLord i Wiseman przeprowadzili kontrolowany eksperyment, w którym infradźwięki uzyskali z siedmiometrowej rury. Ich działanie zbadali na 750 osobach podczas koncertu muzyki współczesnej. Do części utworów "dołożyli" infradźwięki. Nieświadomych tego zabiegu słuchaczy poprosili o opisanie reakcji na muzykę.

22 procent słuchaczy przyznała, że przy części utworów doświadczała dość niezwykłych odczuć, np. niepokój lub smutek, ciarki wzdłuż kręgosłupa, nerwowości i strachu. Utwory wzbudzające te odczucia okazały się tymi, które "wzbogacono" o ultradźwięki.

"Dźwięki niskiej częstotliwości mogą powodować u ludzi niezwykłe doświadczenia - mimo, iż nie mogą oni świadomie wykryć infradźwięku" - podkreśla Wiseman. Badacze dodają, że infradźwięki powstają także podczas zjawisk naturalnych - towarzyszą burzy, sezonowym wiatrom i niektórym typom trzęsień ziemi. Z pomocą infradźwięków słonie komunikują się na duże odległości albo straszą wrogów.

źródła: http://www.ufoinfo.pl/
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: szymon21krakow data: 2011-02-24 13:08:31
Nie przeczę tym doniesieniom ale co wywołuje te infradźwięki w tych "nawiedzonych domach"? Zresztą nie tłumaczy to pochodzenia orbów...
dodał: Sou Gregory data: 2011-02-28 03:13:03
coś na pewno musi... Praktycznie wszystko można za pomocą logiki, LOGIKI wyjaśnić, tylko czasem to wyjaśnienie jest zbyt skomplikowane dla naszych prymitywnych, ograniczonych przez społeczeństwo umysłów.
dodał: szymon21krakow data: 2011-02-28 12:55:44
Oczywiście, że wszystko można logicznie wyjaśnić. Ale jeśli np nie mamy pojęcia, że istnieje energia, której nauka nie poznała to tego na razie nikt nie wyjaśni.
dodał: ziom0700 data: 2011-03-01 22:01:24
poczytajcie sobie o wynalazku HAARP
dodał: szymon21krakow data: 2011-03-02 11:23:29
ziom0700 - ciekawe urządzenie ale czy może ono przydać się w rozwikłaniu sprawy nawiedzonych miejsc?
dodał: ziom0700 data: 2011-03-02 17:07:44
sądze, że nie, poza tym władze usa na pewno nie udostępniłyby takiego wynalazku. tak mi przyszedł do głowy...
sądzę, że miejsca nawiedzone są na prawdę nawiedzone, a infradźwięki mogą być skutkiem ubocznym
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::