Japońscy badacze odkryli nowy, olbrzymi rysunek naskalny

dodano: 10/10/2007 15:05 • komentarze: 3 • odsłony: 6551 • kategoria: Nauka/Technika • dodał: Sonny

Japońscy badacze odkryli nowy, olbrzymi rysunek naskalnyJapońscy badacze odkryli nowy olbrzymi rysunek na Płaskowyżu Nazca w Peru, słynącym z olbrzymich wzorów, które można zobaczyć jedynie z powietrza (po lewej stronie pokazujemy zdjęcie i powiększenie fragmentu zdjęcia, przedstawiającego wzór).

Obraz ma 65 metrów długości i ukazuje rogate zwierzę. Badacze sądzą, że został on stworzony jako symbol nadziei na dobre zbiory, nigdzie indziej nie ma jednak żadnych podobnych wzorów, zaś typ tego zwierzęcia pozostaje niejasny.

Jest to na Płaskowyżu Nazca pierwszy odkryty od 1980 roku obraz przedstawiający coś innego, niż geometryczny wzór.

Rysunek odnalazł zespół badaczy, wśród których znajdował się Masato Sakai, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Yamagata, podczas analizy zdjęć wykonanych przez amerykańskiego komercyjnego satelitę. Potwierdzili oni, że jest to obraz poprzednio nieodkryty w czasie miejscowej inspekcji w marcu tego roku. Znajduje się on w południowej części Płaskowyżu Nazca i pozostał nieodkryty, ponieważ niewiele przelatujących tutaj turystycznych samolotów pomija ten obszar.

Istnieją dowody na to, że po tym terenie poruszały się pojazdy, zaś część obrazu jest zniszczona.

Dwie części rysunku, które prawdopodobnie przedstawiają rogi, wykazują podobieństwo do tych widocznych na wyrobach garncarskich, datowanych na okres od 100 roku p. n. e. do 600 roku n. e. w czasie, gdy królestwo Nazca przeżywało okres rozkwitu i według badaczy wiążą się one z obrządkami mającymi zapewnić urodzaj.

Zespół badawczy używa zdjęć z zaawansowanego technicznie obserwującego Ziemię satelity "Daichi", który został uruchomiony w styczniu bieżącego roku przez Japońską Agencję Badań Przestrzeni Powietrznej w celu wykonania zdjęć miejsc na ziemi, które mogą być widziane z powietrza.

Chcemy zidentyfikować wszystkie wzory i pracować nad zachowaniem naziemnych obrazów, które stopniowo niszczeją, powiedział Sakai.

źródła: paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Xagog data: 2007-10-15 16:24:55
Co o tym myślicie?To chyba jasne,że nie da rady stworzyć czegoś takiego bez możliwości zobaczenia tego z powietrza,więc ten kto to zrobił musiał dysponować jakimiś pojazdami
dodał: Benios data: 2007-10-15 18:17:31
wow, świetne.. podobne do piktogramów..
dodał: wojtek35-72 data: 2007-12-18 09:00:04
Bardzo ciekawe ale dlaczego nie zostawili instruksji obsługi?!
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::