Kości dinozaurów w Polsce

dodano: 23/07/2007 00:09 • komentarze: 2 • odsłony: 4589 • kategoria: Starożytny świat • dodał: Simon

Kości dinozaurów w PolsceW Sołtykowie w gminie Bliżyn koło Skarżyska-Kamiennej odnaleziono pierwsze w Polsce kości dinozaurów. Poinformował o tym paleontolog doktor Gerard Gierliński z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Odkrycia dokonał jego uczeń Grzegorz Niedźwiedzki, który natknął się na dobrze zachowany krąg i kość ramieniową małego drapieżnego dinozaura.

Znalezisko z Sołtykowa nie jest jeszcze dokładnie przebadane. Nie wiadomo kiedy i gdzie zostanie wyeksponowane. Niebawem natomiast, dzięki pracy ekipy paleontologów z warszawskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - w Sołtykowie zwiedzający będą mogli oglądać oczyszczone z namułów odnalezione siedem lat temu tropy całej rodziny roślinożernych zauropodów oraz wchodzącego do morza jurajskiego drapieżnika.

źródła: PAP / wp.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Amelia data: 2010-04-04 23:26:31
teżbym chciała dokonać jakiegoś wykopaliska ...
dodał: Gaara data: 2011-08-22 22:31:32
Czytałem gdzieś że Zauropody nie zamieszkiwały Europy, czemu przeczy tekst. Świat jest jeszcze prawie wcale nie zbadany...
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::