Magia Huny

dodano: 27/09/2007 20:51 • komentarze: 3 • odsłony: 4223 • kategoria: Ezoteryka/Magia • dodał: Simon

Magia HunyMagia Huny jest to starożytna polinezyjska praktyka, która urosła do rangi systemu psychoreligijnego. Wiele legend przetrwało w tradycji ustnej, ale prawdziwe początki tego systemu nie są znane.

W Hunie panuje przekonanie, że każdego człowieka można podzielić na trzy "jaźnie": niską, średnią i wysoką. Te części korespondują, z grubsza, z naszym podświadomym, świadomym i nad świadomym umysłem. Przez ucieleśnienie energii mana, duchowa świadomość jaźni może zostać podwyższona.

Według Kahunów (lekarzy stosujących Hunę), wszystkie stworzenia - śmiertelnicy, bogowie i cała natura - są kierowane przez mana. Religia zajmuje się kontrolowaniem i kierowaniem mana, z pomnożeniem tego, co jest najbardziej potrzebne, oraz z ochroną człowieka przed zagrożeniami. Energia Mana przyszła poprzez boskich przodków i dociera do wszystkich istot wywodzących się od nich. Polinezyjski wódz, jak się uważa, jest człowiekiem zesłanym przez bogów i dlatego został obdarowany Wielką Mana.

źródła: occultopedia.com / Tłumaczenie: Ivellios / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: paproszek data: 2007-10-08 00:38:02
Na temat tajemnej wiedzy Kahunów bardzo obszernie pisze Max Freedom Long w książce pt. "Magia cudów". Jest to w zasadzie pierwszy tom siedmiotomowego cyklu. Książka warta przeczytania. Polecam
dodał: paproszek data: 2007-10-08 00:38:26
Na temat tajemnej wiedzy Kahunów bardzo obszernie pisze Max Freedom Long w książce pt. "Magia cudów". Jest to w zasadzie pierwszy tom siedmiotomowego cyklu. Książka warta przeczytania. Polecam
dodał: adrianac79 data: 2009-10-11 23:52:58
czytalam o tym dawno temu fakt bardzo interesujacy temat
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::