Majesttic 12 i wątpliwości

dodano: 03/09/2007 02:27 • komentarze: 0 • odsłony: 3372 • kategoria: UFO • dodał: Simon

Majesttic 12 i wątpliwościDokumenty mające ukazać istniejącą z inicjatywy rządu USA grupę badającą "latające spodki", The Majesttic Twelve, znane też jako MJ-12, wydają się tkwić w ufologicznym krematorium.

Dokumenty - według jednych fałszywki, według innych dokumenty rządowe - pozwalają, nie tak jak w przypadku Roswell czy podobnych wydarzeń, ostatecznie określić autentyczność lub fałszywość. Ufolodzy nie są jednak w stanie dowieść autentyczności lub fałszywości danego wydarzenia dotyczącego UFO.

Jak trudne było poświadczenie lub zdemaskowanie dokumentów MJ-12?

Wydaje się, że dokumenty MJ-12 spoczywają w ufologicznej otchłani, gdzie znajdują się również inne wydarzenia dotyczące UFO - mamy tu na myśli wszystkie tego typu wydarzenia.

Gdy jeden z głównych orędowników autentyczności dokumentów MJ-12, Stanton Friedman, dokładnie i gruntownie je przebadał, on sam ani też inni badacze nie byli w stanie przekonać pozostałych ufologów, że dokumenty te naprawdę ukazują to, co oni sami reprezentują.

Ci zaś, którzy uznają te dokumenty za fałszywki, nie są w stanie przekonać Friedmana o ich fałszywości.

Oto jeden z powodów, dla których UFO i dowody na istnienie tego zjawiska były obserwowane przez naukę i uczonych z wielką podejrzliwością: żaden incydent dotyczący UFO nie był przekonywający lub nawet poszlakowo obiecujący.

Jeśli ufolodzy nie mogą rozwiązać sprawy MJ-12, można zrozumieć, dlaczego nie mogą dojść do jakichkolwiek definitywnych wniosków na temat obserwacji UFO, odkąd obserwacje te są dużo bardziej skomplikowanej natury niż ziemska, prawdopodobnie wciąż tajna, dokumentacja grupy Majesttic 12.

MJ-12 nie jest kolejnym zwykłym przypadkiem, który wyszedł na jaw w 1984 roku. Wątpliwości mogą dotyczyć tylko zawartości dokumentów, ponieważ nigdy nie udostępniono ich oryginałów, w obiegu krążą jedynie kopie i fotografie.

Obecnie stoimy w punkcie, w którym większość "ekspertów" od ufologii nie jest w stanie rozwiązać zagadki MJ-12, dziwi więc fakt, że ktokolwiek może żywić jakiekolwiek nadzieje, że ci sami "eksperci" znajdą kiedyś rozwiązanie zagadki UFO.

Oni po prostu nie mogą znaleźć rozwiązania tej zagadki. Oto dlaczego tajemnica UFO wciąż pozostaje tylko tajemnicą.

źródła: ufocon.blogspot.com / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::