Mothman - człowiek-ćma

dodano: 16/09/2007 13:47 • komentarze: 20 • odsłony: 16075 • kategoria: Kryptozoologia • dodał: Simon

Mothman - człowiek-ćmaMothman to inaczej człowiek-ćma. Jest to człekokształtna istota pojawiająca się w Wirginii Zachodniej w USA, najwięcej doniesień pochodzi z Point Pleasant.

Najwcześniejsze doniesienie o człowieku-ćmie pochodzi z okolic rzeki Ohio River, tam pewna kobieta jadąc z ojcem, dostrzegła sylwetkę człowieka wchodzącego na drogę. Gdy zwolniła, postać rozwinęła skrzydła i odleciała. Od tamtego czasu napływało coraz więcej doniesień o człekokształtnej istocie zwanej Mothman'em (Człowiekiem Ćmą).

O następnym spotkaniu opowiadały dwie młode pary małżeńskie Scarberry i Malette, które zauważyły to dziwne stworzenie, kiedy to przejeżdżały obok opuszczonej fabryki trotylu nieopodal Point Pleasant. Istota miała wielkie oczy, jak podkreślają świadkowie, a także miała ludzkie kształty, ale ta człekokształtna istota była większa od przeciętnego człowieka, a na plecach znajdywały się złożone skrzydła. Kiedy stworzenie ruszyło ku drzwiom fabryki, pary w panice rzuciły się do ucieczki. Po chwili znów je ujrzeli, kiedy rozłożyło skrzydła i uniosło się nad wzgórzami, podążając za samochodem młodych. Nawet kiedy pędzili ponad 100 mil na godzinę, nie mogli jej zgubić, aż do granic Point Pleasant. Zgłosili wszystko szeryfowi Millardowi Halsteadowi, ku ich zdumieniu nie tylko oni widzieli to stworzenie tej samej nocy - były też inne obserwacje.

O 22.30 tego samego wieczora Newell Partridge, mieszkający w Salem nieopodal Point Pleasant oglądał telewizję, kiedy nagle telewizor zaczął wariować, ekran zrobił się czarny i z telewizora dochodziły dziwne dźwięki. Jego pies, zaczął wyć i Newell wyszedł na werandę, żeby sprawdzić co się dzieje. Na zewnątrz skierował światło latarki w kierunku stodoły z sianem, i wtem zauważył dwa czerwone koła, wyglądające jak oczy lub, jak sam stwierdził, „światła od roweru”. Według niego na pewno nie były to oczy zwierzęcia, co jeszcze bardziej go przeraziło. W końcu pies rzucił się w kierunku gorejących oczu, nie reagując na komendy swojego pana. Partridge wrócił do domu po strzelbę, ale nie wrócił już na podwórze - za bardzo się bał, i jak zeznał później poszedł spać ze swą bronią bowiem był przestraszony całą zaistniałą sprawą. Następnego ranka po psie Newella nie było śladu. W gazecie przeczytał relację dwóch par o których pisałem wcześniej, które to widziały latającego stwora obok fabryki: jedna z osób zeznała, że widzieli zwłoki dużego psa leżące na poboczu. Kilka minut później, kiedy wracali tą samą drogą, ciała już nie było. Newell Partridge już nigdy nie ujrzał swojego psa.

Takich relacji nie brakuje w archiwach policji tego stanu, lecz później sprawa się skomplikowała ponieważ nadeszły też relacje i doniesienia że nad miastem coraz częściej można zaobserwować Niezidentyfikowane Obiekty Latające (UFO), oraz zaczęły się nasilać zjawiska poltergeistów.
Wszystkimi tymi zjawiskami i obserwacjami zaczęli się interesować Faceci w Czerni (MIB), którzy to jeździli, śledzili ludzi którzy widzieli Mothmana, UFO itd., czasami nawet nachodzili ludzi w domach. Ludzie którzy ich spotkali opowiadali że mieli oni długie palce u rąk, byli ubrani w czarne garnitury i byli odziani w płaszcz, a także że ich ręce były na wpół przeźroczyste.

Mothman - człowiek-ćma
Dnia 15 grudnia 1967 roku w Point Pleasant doszło do zawalenia się mostu Silver Bridge. Zginęły wtedy 44 osoby, z czego ciał dwojga nigdy nie odnaleziono. Katastrofę skojarzono z wcześniejszymi doniesieniami o Mothmanie, UFO, Poltergeistach itd., przed tym wydarzeniem Mothmana zaobserwowano ponad 100 razy, po katastrofie jedynym zdarzeniem, które przypomniało mieszkańcom Point Pleasant i stany Wirginii Zachodniej o Człowieku Ćmie było znalezienie przez farmera Ernesta Adkinsa, z New Haven, martwego psa rasy Beagle, który wyglądał jakby zginął w walce z istotą o ogromnym dziobie lub pazurach.

Dziennikarz i badacz fenomenu UFO, John Keel napisał książkę na podstawie wydarzeń w Point Pleasant, i zeznań świadków, którzy rzekomo widzieli Mothmana, "The Mothman Prophecies" (Przepowiednie Człowieka Ćmy), zakłada w tej książce że Człowiek Ćma, a raczej ludzie ćmy (tak stwierdza), są to stworzenia hierarchiczne, i posiadające szósty zmysł, i stwierdza że potwierdzają to okoliczności, w jakich pojawiał się Człowiek Ćma,np. przed zawaleniem się mostu Silverbridge. John Keel w swej książce znajduje zależności między Mothmanem, zdolnością prekognicji, a innymi zjawiskami widzianymi w Point Pleasant i okolicach.

Wszystkie te wydarzenia są niezwykłe i trudne do wyjaśnienia. Niektórzy naukowcy uważają że Mothman jest sową płomykówką która ma szlarę koloru rdzawego, i prawdopodobnie pod wpływem światła z reflektorów samochodu oczy stały się płomienne i wyglądały jak „światła od roweru”, a lot tej sowy może wyjaśnić to że te sowy wykorzystują ciepło, które wytwarzają min. Samochody w ruchu, lecz ta teoria ma nikłe podstawy ponieważ nie wyjaśnia np. tajemniczych dźwięków które słyszeli świadkowie. Możliwe też że Mothman jest jakimś eksperymentem rządowym (a USA znana jest z takowych eksperymentów), niektórzy też twierdzą że to demon lub jakiś przybysz z kosmosu, lecz dużo czasu minie póki się dowiemy, kim tak naprawdę jest Mothman?

Na podstawie historii z Point Pleasant nakręcono film pt.: „Mothman Prophecies” - (Przepowiednie Człowieka Ćmy), film opowiada o dziennikarzu WASHINGTON POST, który przeżywa różne zjawiska.

źródła: Opracował: Majesttic / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: szymekElk data: 2007-09-17 11:56:34
W książce Viktora Farkas'a "niewytłumaczalne zjawiska" Człowiek-mól też jest opisywany tak samo. Ma czerwone wielkie ślepia posturą przypomina człowieka chodź jest od niego wyższy "wygladał jak człowiek, tylko był dużo większy - opowiadał potem Roger Scarberry. - Mógł mieć ze dwa metry wzrostu albo i więcej. Na plecach miał złożone wielkie skrzydła" - cytat z ksiązki. Ale nic w książce nie jest napisane o znakach Ufo i zawaleniem się mostu. Zdaniem Farkasa'a wszystko zaczeło sie 12 listopada 1966r. na cmętarzu w pobliżu miejscowości Clendenin gdzie pięciu grabarzy kopało właśnie grób, kiedy z korony drzewa sfruną dziwny stfur i zaczą krążyć nad głowami wystraszonych ludzi.
dodał: radek7x9 data: 2007-09-18 20:49:26
Pewnie to Amerykanie przeprowadzali tajne eksperymenty związane z DNA zwierząt łączone z ludzkimi. Ale im takie pewnie projekty po uciekały i teraz chodzą gdzie chcą i robią co chcą. Tak uważam.
dodał: szymekElk data: 2007-09-20 21:23:51
I bardzo słusznie. Taka sama teza została wysunięta co do Hupacabry czy jak ona tam :p możliwe że mają ze soba powiązanie
dodał: lexus30 data: 2007-09-22 01:02:27
Co to jest "stfur"? :)
dodał: kacpee data: 2007-09-24 15:32:06
też czytałem tę książkę i tam żeczywiście tak pisało
dodał: lok17 data: 2007-10-23 08:19:29
a ja czytalem o tym w "ksiedze tajemnic" pisze tam ze pojawil sie w 1909 w new jersey i pnsylwanii a jezeli chodzi o eksperymenty genetyczne to manipulowanie w dna jest mozliwe od niedawna i watpie zeby to bylo dzielo amerykanskich naukowcow
dodał: gingus12 data: 2007-11-11 19:14:32
Dobre. Ponoć byli w Czernobylu przed pamiętną katastrofa
dodał: MaLiN data: 2008-08-13 20:32:12
Co to jest "stfur"? :) chodzilo o stwora ;]

nie mysleliscie ze ktos poprostu sie przebral?
dodał: damian94sc data: 2008-08-20 21:42:36
Dla mnie to jest chwyt marketingowy dla promocji miasta.
dodał: radek84 data: 2008-12-15 16:44:23
damian94sc a 44 ofiary tak dla picu?
dodał: pOtFuR data: 2009-01-18 09:41:35
efekt głupich eksperymentów genetycznych. Nie wiadomo czy to samiec czy samica, ale jak będzie para i zaczną się rozmnażać no to bedzie problem...i jak jescze zawędrują do Europy...
dodał: Zielonooka data: 2009-05-31 14:59:23
Pewnie jakieś ingierowanie w DNA , bo to mało na świecie takich przypadków, że ludzie coś stworzą a potem im to z laboratoriów ucieka i robi co chce.
dodał: adrianac79 data: 2009-10-12 02:16:54
artykulu dokladnie nie czytalam bo znam ten temat z innego zrodla wydaje sie byc wiarygodny bo za duzo swiadkow ale co to dokladnie jest nie wiadomo
dodał: Lestek147 data: 2009-10-19 13:50:26
Ja tam chociaż wierzę w istnienie CZĘŚCI stworzeń podpadających pod kryptozoologię, to w to nie wierzę. Czemu w tamtej okolicy ? Zawalenie mostu to mógł być poprostu nieszczęśliwy wypadek - zbieg okoliczności. Według mnie to po części wyobraźnia, po części paranoja, po części panika. I takie jest moje zdanie - aczkolwiek mogę się mylić.
dodał: nxia data: 2010-01-16 14:52:12
Myśl, że coś takiego może istnieć, może rzeczywiście to jakiś eksperyment,albo żyly już bardzo długo tylko się nie pokazywały i coś je do tego sprowokowało aby wyjść z ukrycia ,
dodał: LAGOS22 data: 2010-01-20 20:24:18
może coś te stworzenia zmutowało albo napromieniowało i takie sie zrobiły
dodał: Radex723 data: 2010-06-14 16:23:40
To kolejny dowód na to że stany zjednoczone prowadzą różne eksperymenty genetyczne,ale dziwi ze to coś wymknęło się na wolność.
dodał: agata5x00 data: 2010-07-13 13:01:03
o matko...czytam se i czytam i patrze na zdjęcie, odwracam wzrok z powrotem ta tekst i nagle... aż podstkoczyłam b laptop wydał bardzo głośny dźwięk ,że moge jeszcze 20 minut czytać bo potem mi sie wyłączy :)
dodał: agata5x00 data: 2010-07-13 13:16:13
ok podłączyłam kompa i już moge skomentować:
może byc to eksperyment.Wszedł do kin nowy film "Istota".Trzeba pójść o to pokazuje co by sie działo gdyby takei cuś wdostało sie z LABa.z resztą NASA ma 2 albo 3 statki obcych więc mogą coś tam wymyślić i stwożyć.widziałam w tv program i tam była teoria jak chupacabra mogła się przemieszczać tak szybko. Jest ileś wymiarów.wymiary są jak blok.na pierwszym piętrze mogą mieszkać ludzie, na 2 chupacabry, na 3 ludzie-ćmy, na 4 bigfooty. na codzień spotykamy się z ludźmi z naszego piętra, ale możemy spotkać nieprzyjemnego sąsiada z innego piętra w windzie.Więc to mom zdaniem jest świetna teoria.
dodał: janjuzef data: 2011-02-25 21:43:26
ja myśle że to jakaś krzyrzówka DNA człowieka, ćmy i kosmity bo kolega kolegi mojego dziadka miał gdzieś tam wtyki i przechwycił zdjęcia pobrane przez czeskich chakerów i tam normalnie jest prawie wszystko!!!
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::