Natasha Demkina - Niezwykły Dar

dodano: 06/11/2010 11:28 • komentarze: 2 • odsłony: 13803 • kategoria: Postacie • dodał: Torton

Natasha Demkina - Niezwykły Dar


Natalia Nikołajewna Demkina urodzona w 1987 roku w Sarańsku. Znana z niezwykłej zdolności widzenia. Poprzedni artykuł obejmował badania przeprowadzone w Nowym Yorku, lecz Natasza została także poddana innym testom. Czy jest to szczęśliwy traf? przypadek? Sami oceńcie.

W Styczniu 2004 roku brytyjski tabloid The Sun przeprowadził z Nataszą wywiad. Dała wiele demonstracji i jej diagnozy zostały następnie porównane do profesjonalnych diagnoz medycznych. Na Discovery Channel dokument o Nataszy Demkina wspomina o sprawozdaniach, Nataszy udało się zidentyfikować wszystkie złamania i metalowe kołki w w ciele kobiety, która niedawno była ofiarą w wypadku samochodowym.

Początkowo zdolności Nataszy zostały dobrze przyjęte. Jednak po tym jak opuścił Wielka Brytania, okazało się, że popełnił błąd. W jednym wypadku, powiedziała w telewizji lekarzowi Chrisowi Steele, że cierpi on na wielu schorzeń, w tym kamienie nerkowe, dolegliwości woreczka żółciowego, oraz powiększenie wątroby i trzustki. Później w badaniach medycznych określono, że był w dobrym stanie zdrowia i nie cierpiał na żadną z dolegliwości, która miała zidentyfikować Natasza.

Po badaniach w Nowym Yorku przeprowadzonych przez CSICOP, wielu naukowców zaczęło krytykować to w jaki sposób badania zostały przeprowadzone. W opublikowanym własnym komentarz na temat badań przeprowadzonych przez CSICOP i CSMMH, Brian Josephson, noblista fizyk i dyrektor University of Cambridge 's Mind projekt ujednolicenia Matter, skrytykował badania i oceny metod stosowanych przez Hyman i zapytał motywy naukowców, że eksperyment miał wygląd jak: "jakiś spisek mający na celu zdyskredytowanie nastolatki twierdził, psychiczne".

Stwierdzenie, że wyniki powinny być uznane za "jednoznaczne", Josephson twierdził, że w testach Nataszy osiągnięcia czterech z siedmiu przypadków szanse są 1 na 50, czyli mniej niż 2% - co wskaźnik sukcesu pokazuje istotny statystyczni wynik. On również twierdził, że Hyman używane czynnika Bayesa, że było statystycznie nieuzasadnione, ponieważ znacznie zwiększa ryzyko eksperymentu.

Hyman odpowiedział, że wysoki punkt odniesienia w badaniach był konieczny ze względu na wyższy poziomy istotności statystycznej wymagane przy badaniu zjawisk paranormalnych twierdzi (nadzwyczajnych roszczeń wymaga nadzwyczajnych dowodu). Wysoki współczynnik Bayesa było konieczne, aby zrekompensować fakt, że "Zgadywanie Nataszy nie było na ślepo", lecz "miało wiele normalnych sensorycznych wskazówek, które mogłyby pomóc zwiększyć jej ilość poprawnych odpowiedzi". Czynniki Bayesa są wykorzystywane na wypłaty odszkodowań dla zmiennych nie może być obliczona poprzez tradycyjne statystyki. W tym przypadku zmienna stworzona przez wizualne wskazówki, że Natasza może zebrać informacje z obserwacji pacjentów. W czynniki Bayesa wykorzystywane przez Hyman zostały obliczone przez profesorów Persi Diaconis i Susan Holmes Departamentu Statystyki na Uniwersytecie Stanforda.

Po wizycie w Nowym Yorku, Natasza została zaproszona do Tokio na zaproszenie Yoshio Machi, który studiuje niezwykłość ludzkich możliwości. Według relacji z jej strony internetowej, po swoich doświadczeniach w Londynie i Nowym Jorku, Demkina ustawiła kilka warunków badania, w tym, że pacjenci przynoszą ze sobą zaświadczenie lekarskie stwierdzające ich stan zdrowia, i że diagnoza jest ograniczona do jednego konkretnej części ciała - głowy, tułowia, kończyn lub - miała być informowany o tym wyprzedzeniem.

Informacje na stronie internetowej, że była w stanie zobaczyć, że jeden z pacjentów nie miał protezy stawu kolanowego, a inny nie asymetrycznie umieszczony narządów wewnętrznych. Ona także twierdzi, że wykryła we wczesnych etapach ciąże u pacjentki i falisty skrzywienie kręgosłupa u kogoś innego.

Machi również zorganizowała egzamin odbywał się w klinice weterynaryjnej, gdzie Demkina został wezwany do diagnozowania nieprawidłowości w ciele psa. Natasha twierdzi, że prawidłowo ustalono, że pies miał sztuczne urządzenie w tylnej prawej łapie po konkretnym patrzeniu na łapy zwierzęcia.

Podobnie jak w przypadku testu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, testy Tokio nie były przedmiotem niezależnej weryfikacji.

Czy Natasza rzeczywiście widzi? Czy zgaduje? Jedno jest pewne jeśli strzela na ślepo to ma wielkiego farta. Być może głęboko w to wierzy, wiara człowieka ma ogromną siłę i być może ma to, także wpływ na jej "widzenia". Większość ludzi, którzy doświadczają jej zdolności jest pod wrażeniem i wielu faktycznie twierdzi, że im pomogła. Jeśli jej zdolności są prawdziwe to takiego drugiego człowieka z tak przydatną zdolnością jaką Natasza ma nie znajdziemy.

źródła: Opracowano na podstawie en.wikipedia.org/wiki/Natasha_Demkina
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Shadow data: 2010-12-17 23:24:45
Nie ma to jak wrzucić gdzieś angielski tekst żeby go bez wysiłku przetłumaczyć, a w rezultacie wyszło "Kali jeść, Kali pić". Artykuł i historia zapewne ciekawa tyle, że nie ma się ochoty tego czytać.
dodał: 666WalczaK666 data: 2011-03-07 22:22:14
Dubel
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::