Niewidzialność

dodano: 26/12/2008 01:49 • komentarze: 30 • odsłony: 17042 • kategoria: Zjawiska paranormalne • dodał: Synthetic

Na życzenie czytelnika o nicku Scoobany - mam nadzieję, że nie gniewasz się o delikatnie zmodyfikowany pomysł?


NiewidzialnośćTysiące razy dane nam było słyszeć historie o „znikaniu” w bardziej lub mniej niesamowitych okolicznościach ludzi, przedmiotów, zwierząt. Czegokolwiek. Postanowiłem zweryfikować pewne przekazy i omówić kilka kwestii związanych z tym, czy rzeczywiście osoby i rzeczy mogą stać się spontanicznie niewidzialne. Zacznijmy zatem od początku.

Troszkę badań...

NiewidzialnośćTeleportacja jest sztuką całkowitego rozpadu komórek (czyli było - nie było zniknięcia), przetransportowania ich w inne miejsce i ponownego "złożenia" w jedną całość. W praktyce stawalibyśmy się niewidzialni i pojawiali w innym miejscu. Brzmi świetnie, daje niesamowite możliwości, ale teraz już wiemy, że jest to niemożliwe, bowiem komórki nie wracają na "swoje miejsce", a jedynie składają się w całość. Nikt by tego nie przeżył. Naukowcy jak to zwykle bywa ciągle pracują nad udoskonaleniem procederów i starają się zrewolucjonizować dotychczasowe poglądy, ale prace posuwają się do przodu strasznie wolno. Zostawmy zatem w tyle aspekt naukowy tego rodzaju "znikania" i zajmijmy się tym bardziej tajemniczym.

Załóżmy, że mamy kubek. Widzimy go, czujemy, jest materialny. I to kluczowe słowo - tworzy go materia. Sprawiając, że znika (nie mówię rzecz jasna o iluzji) nie zmienimy jego położenia, a tylko ukryjemy go przed zmysłem wzroku. Ciągle będzie zbudowany tak samo i będzie znajdował się w tym samym miejscu. Naukowcy do pomocy w tym eksperymencie użyli mikrofal o specjalnie dobranym natężeniu. One otoczą nasz kubek ze wszystkich stron, stwarzając wrażenie "niewidzialności". Widzialne światło opłynie go i trafi wprost do naszych siatkówek, dzięki czemu - ukrytego pod "płaszczem" fal - nie dostrzeżemy go. Taki eksperyment już miał miejsce, wrażenie wywarte na obserwatorach było niesamowite.

Skoro użyłem określenia "płaszcza" zapewniającego niewidoczność, płynnie przejdę do tej historii.Niewidzialność Ci z Was, którzy czytali książki Rowling o przygodach czarodzieja Harry'ego Pottera zapewne wiedzą, że występował tam właśnie taki gadżet. Badacze wzięli pod uwagę tysiące czynników środowiskowych i stwierdzili, że... teoretycznie można go "uszyć". Okrycie miałoby właściwości podobne do mikrofal - okalałoby to, co nim nakryte, nie wchłaniając ani nie odbijając promieni światła, a pozwalając im swobodnie płynąć wokół obiektu, tak, jakbyśmy polali go wodą. Zastanawiacie się pewnie, w jakich tajnych laboratoriach go trzymają? CHYBA w żadnych. Do wiadomości podano informację o barierze technologicznej, która uniemożliwia skonstruowanie czegoś, co musiałoby być dopracowane w najmniejszych szczegółach, na poziomie nanoskali.

Troszkę tajemnic...

Zjawiskiem bilokacji ani "znikaniem w dziwnych okolicznościach" także się nie zajmuję. Weźmy najprostszą metodę - zajrzyjmy do starych pism.
Słowo "ninja" w przekładzie na japoński znaczy tyle co "niewidzialny człowiek". Zagłębiając się w niektóre publikacje japońskiego folkloru można się dowiedzieć, że ludzie wybierani na ninja mieli niesamowitą zdolność "znikania" swoim wrogom i towarzyszom, do tego nie robiąc żadnego hałasu.Niewidzialność Zupełnie tak, jakby rozpływali się w powietrzu lub... stawali się niewidzialni, nie ruszywszy się z miejsca, co wyjaśniało by brak hałasu i śladów ucieczki. Mechanizm działania takich zdolności można zauważyć na niektórych filmach, co całkiem nieźle działa na wyobraźnię.

A właśnie, popkultura! Przez dziesiątki lat nasiąkała tajemnicami, wchłaniając je i sprawiając, że wychodziły w umysłach zjadaczy chleba z cienia niezwykłości, a stawały się pretekstami do straszenia bądź zdolnościami fikcyjnych herosów. W komiksie Manary niewidzialność staje się narzędziem głębokiego podniecenia seksualnego (na zasadzie - to, czego nie widać, pociąga najbardziej), to znów w "Predatorze" jest jedną z bardziej zabójczych i problematycznych zdolności tytułowego stwora (rzecz jasna, dla jego przeciwników). Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Niewidzialność

Być może właśnie to wyobraźnia, erotyczne zastosowanie (podglądacz niewidzialny staje się podglądaczem doskonałym) lub zwykła, prozaiczna potrzeba wytłumaczenia zachodzących w przeszłości zjawisk dały "życie" idei niewidoczności. Kiedyś była to metafora, dająca wyobrażenie zdolności szczególnie utalentowanych osób (lub tzw. "szarych eminencji" - wszyscy wiedzą, że ktoś istnieje, ale nikt nie może przypomnieć sobie, czy go widział i jak wygląda), teraz jednak nikt tego tak nie pojmuje.

Troszkę domniemań...


Wiedząc, że w bardzo małym stopniu wykorzystujemy możliwości naszego mózgu można wysnuć teorię o tym, iż "uruchamiając" dalsze jego części będziemy zdolni do stawania się niewidocznymi dla otoczenia. Czy taka zdolność oznacza masową produkcję przez organizm nowych wydzielin, które będą działały podobnie jak mikrofale? Tym samym dokonałaby się w gatunku ludzkim mutacja, a jak wiemy - takie trwają (najkrócej) tysiące lat.

A gdyby stworzyć "kamuflaż" doskonały, dający stuprocentową niewidzialność? Zbudować kombinezon z miliardami czujników, które przed osobą noszącą go wyświetlałyby to, co jest za nią?Niewidzialność Zbędne stałoby się uruchamianie nieaktywnych części mózgu, tworzenie wymyślnych płaszczy czy eksperymenty ze szkodliwymi mikrofalami. Porzucilibyśmy zatem także swoistą tęsknotę za wiedzą starożytnych, która mogłaby być kluczowa w tym temacie.

... i mamy niewidzialność


Ale pomyślcie dobrze - czy uzyskanie w jakikolwiek, sztuczny lub naturalny (o ile przy okazji tego zjawiska coś takiego jak "natura" ma cokolwiek do powiedzenia") zdolności "znikania" to dobry pomysł? Dla mnie to tylko kolejny pretekst, a następnie narzędzie w wojnie, jaka rozegrałaby się o prawo do posiadania planów zdolności lub też o nią samą. Tak więc - czy warto? Kosztem (zapewne wielu) darów istnienia, nakładów pracy, pożogi wojennej - chyba nie.

źródła: Internet
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Krissmon data: 2008-12-26 09:10:47
Moim zdaniem niewidzialność jest niemożliwa. ;)
dodał: szymek985 data: 2008-12-26 11:05:46
moim również!
dodał: Scoobany data: 2008-12-26 12:35:44
Artykuł genialny jak twoje pozostałe :). Rzucił więcej światła na zjawisko znikania. Po przeczytaniu go też myślę, że niemożliwym jest znikać. Dziękuję za artykuł i życzę Wesołych Świąt :)
dodał: Synthetic data: 2008-12-26 14:32:36
Sądzisz tak dlatego, że po prostu nikt inny się nie udziela :) Ale dziękuję pięknie.

I w dalszym ciągu - IdraSultra@wp.pl, czekam na propozycje!
dodał: Johnny data: 2008-12-26 18:01:09
artykuł fajny, ale powielana jest ciągle jedna wielka bzdura którą trzeba ukrócić. Człowiek wykorzystuje swój mózg w 100%. Legenda wg której wykorzystujemy go w 5 czy 10% jest bzdurą która jest wymyślona przez ludzi chcących jakoś wytłumaczyć zdolności nadnaturalne.
dodał: Madman07 data: 2008-12-27 22:26:54
Johnny, a czy są przeprowadzone jakieś wiarygodne badania za jedną albo drugą możliwością? Sam jestem ciekawy jak to jest tym mózgiem.

Co do niewidzialności - wg mnie możliwa. Skoro można ukryć coś przed falami radiowymi to czemu nie przed świetlnymi? W końcu to i to fale, tylko o innej długości. Może moja wypowiedź zalatuje trochę filmami SF (które lubię) ale na pewno da się takie coś zrobić. To, że w tym momencie naszego rozwoju technologicznego nie możemy czegoś zrobić, nie wiemy jak coś działa, to nie znaczy, że np za 200-300 lat również to będzie możliwe. Przykłady sa wokół nas...
dodał: Madman07 data: 2008-12-27 22:27:40
Poprawka: za 200-300 lat również to będzie NIE możliwe.
dodał: Synthetic data: 2008-12-27 22:49:34
Johny - albo poprzyj tą tezę badaniami, albo idź rozgłaszać takie rzeczy na racjonalista.pl.
dodał: Johnny data: 2008-12-28 17:49:03
W sprawie mózgu badania były przeprowadzane, opis jest w artykule z Wiedzy i życia. z tego co pamiętam artykuł był o mitach naukowych. Niestety nie pamiętam który numer :(
dodał: sputnik262 data: 2008-12-28 18:16:43
Witam mam na imię Piotr mam lat 32 naukowcy powinni oni sami zbadać samych wysłać komórek i byśmy zobaczyli czy naprawdę istnieję teleportacja bo na pewno istnieję bo w to wieżę pozdrawiam Piotrek z Krakowa i życzę szczęśliwego nowego roku i dużo fotek prawdziwych z nie zwykłymi zjawiskami i kamerą też kręcić i dużo zdrowia i kasy na sprzęty
dodał: Synthetic data: 2008-12-29 03:26:24
Rozumiem, że skoro sensownych (sen - so - wnych, podkreślam) propozycji brak, to nic Was nie ciekawi? :)
dodał: radek84 data: 2008-12-29 12:14:22
Artykuł fajny. Według mnie niewidzialność możliwa. Ale dopiero za 100-200 lat. ;p
dodał: Madman07 data: 2008-12-29 19:35:06
radek84 tu ja się z kolegą zgadzam, teraz jesteśmy za ciency technologicznie :)
dodał: Konrad_01 data: 2008-12-30 21:10:43
Ten pierwszy obrazek wygląda jak z Power Rangers, drugi-rozmazana postać, 3 i 4 nie wiem, a 5 to chyba predator albo obcy, coś z tego ;) :)
Ale wg mnie jest to niemożliwe, 1. Jak mają się komórki poruszać? 2. Nie złożą się w to samo miejsce, jak było wcześniej, np. komórki z pięty w głowie...
dodał: SEBO_8 data: 2008-12-30 21:32:30
Według mnie to ludzie mogą zrobic wszystko...czy kiedys ludzie uwierzyli by ze beda mogli sie porozumiewac na przestrzeni calej planety?nie sądze...

A co do tego mózgu to zaczęto go podobno badac najwczesniej bo juz w starozytnym Egipcie albo jeszcze wczesniej a wiadomo o nim najmniej...ja slyszalem ze czlowiek maksymalnie wykorzystuje 15%. Ale po co reszta w takim razie?-nie rozumiem
dodał: Synthetic data: 2008-12-31 03:35:10
Po raz tysięczny mówię - jesteśmy tylko ludźmi i nie mamy możliwości odnajdywania zdjęć przedstawiających to, o czym piszemy. Przykład? Piekło/Niebo/Zaświaty ogólnie. Zatem nie mówcie, że screeny są "nieprawdziwe". Besides - tekst się liczy przecież!

Sebo_8: reszta czeka na odkrycie :) Spekulacji na ten temat są miliony, więc możliwe, że kiedyś ujrzycie artykuł o tym traktujący.
dodał: rymek12345 data: 2008-12-31 15:39:00
też bym tak chciał!?
dodał: Madman07 data: 2008-12-31 19:16:53
Konrad_01, a co to przeszkadza komórkom w poruszaniu się? One sobie dalej istnieją tak jak istniały, po porostu światło jako fala elektromagnetyczna jest odpychane od czegoś... Mylisz pojęcia - zapewne piszesz o teleportacji, itp (p.s. mam nadzieje, że powstanie jakiś tekst o tym niedługo :)
dodał: Synthetic data: 2008-12-31 20:42:24
Nie mogę non stop siedzieć na stronie serwisu przecież. Od takich domniemań macie mojego maila. Zaszkodzi napisać, a? :)
dodał: seba14 data: 2009-01-02 09:58:21
Niewidzialnosc jest mozliwa w tych czasach nie przesz mutantów ale przez kombinezon
dodał: sputnik262 data: 2009-01-14 16:10:54
Witam temu panu chodzi o płaszcz które siateczki powodują znikanie człowieka a taki płaszcz wynalazł Japończyk widziałem ten płaszcz chciał bym go mieć ale na razie to daleko od normalności co dziennej pozdrawiam Piotrek z Krakowa
dodał: kasia1111 data: 2009-02-08 15:30:13
bardzo chcialabym stac sie niewidzialna przez jeden dzien. szkoda ze nie wynalezli jeszcze takiej maszyny lub rzezczy ktora sprawia ze jest sie niewidzialny... :) ;)
dodał: tomasz data: 2009-02-13 00:40:27
super pozdrawiam zaraz znikam pod kołderke
dodał: pitaporek data: 2009-04-10 00:01:47
Pierdol ninja idź na studia :D :P
dodał: pOtFuR data: 2009-04-13 08:42:41
pitaporek nie klnij

dodał: fr0zen data: 2009-05-04 20:30:52
zobaczycie co będzie za kilka set lat :) Na 100% będą takie bajery, podobno stworzyli już okulary które prześwitują wszelkie materiały bawełniane. Tzn. że mógłbys/mogłabyś widzieć gołego człowieka, gdyż ten jest w ubraniach :)
dodał: Semi data: 2009-12-24 20:25:48
@UP
Mylisz się
@Temat
Art świetny . W końcu zaprzestania pieprzenia w kółko bez sensu jak ma się udać coś tylko nareszcie obalenie choć to banalnego w rzeczy samej, ale i tak z mojej strony wielkie RES.
dodał: seb85 data: 2010-11-06 13:02:40
Niewidzialność będzie możliwa i to niedługo juz. JUż teraz są realizowane prace nad stworzeniem materiału, który nie będzie pochłaniał ani odbijał światła widzialnego lecz promienie światła będa go opływały i dzięki temu każda rzecz pokryta tym materiałem bedzie dla obserwatorów niewidzialna. Jeżeli chodzi o teleportację to nie jest to rozpad komórek tylko cząsteczek elementarnych(z których zbudowane są atomy)i ponowne ich scalenie w innym miejscu. Teleportacja takze będzie możliwa ponieważ już były przeprowadzone pozytywne doswiadczenie, w których teleportowano pojedynczą cząstkę elementarną z jednego miejsa w drugie, a z tych własnie cząstek jest zbudowane wszystko co nas otacza i my sami. Wg najnowszych badań człowiek wykorzystuje 5% swojego potencjału móżgowego, Einstein wykorzystywał 10% i był najbardziej inteligentnym człowiekiem na świecie nawet i do dnia dzisiejszego. Więc potęga mózgu i podswiadomosci jest nieobliczalna.
dodał: Nienormalna data: 2012-01-11 19:40:55
jeżeli ktoś jest nie widzialny to znaczy że używa za mało kremu z filtrem i za mało siedzi na słońcu ;P;P
dodał: Masia914 data: 2012-04-06 09:29:06
Nie wierzę w taką niewidzialnoś związaną z zmianą materii. Z kolei człowiek może stać się niewidzialny w pewnym sensie - może sobie siedzieć cicho (nawet w widocznym miejscu) i nikt go nie zauważy. Ja tak na przykład mam.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::