Paraliż senny

dodano: 07/07/2007 20:28 • komentarze: 39 • odsłony: 32704 • kategoria: Parapsychologia • dodał: Simon

Paraliż sennyWyobraź sobie, że budzisz się nocą i nie możesz się poruszyć. Leżysz więc, jak ci się wydaje, przez wiele godzin, próbując poruszyć palcami lub stopami, jednak jesteś sparaliżowany. Chcesz zawołać o pomoc, ale nie możesz wziąć wystarczająco głębokiego oddechu, by głośno krzyknąć. W końcu jesteś w stanie wykonywać małe ruchy, wtedy też twoje ciało zaczyna reagować.

Prawda, że przerażające? Ale także niesamowite. Jednak wielu ludzi przeżywa to przez cały czas.

Zjawisko to jest nazywane paraliżem sennym i zwykle występuje na początku lub pod koniec snu. Doświadczenie trwa najwyżej kilka minut i nie czyni żadnej szkody - jedynie powoduje strach.

"To przeraża jeśli zdarza się po raz pierwszy", powiedziała doktor Barbara Phillips, dyrektor amerykańskiego Samarytańskiego Centrum Snu i przewodnicząca komisji Narodowej Fundacji Snu. Phillips powiedziała w wywiadzie emailowym, że paraliż taki zdarza się podczas wchodzenia w fazę snu REM. "Podczas faz nie-REMowych nasze mózgi są 'wyłączone", ale nasze ciała mogą być aktywne", powiedziała. Ludzie doświadczają wówczas zaburzeń snu w postaci zgrzytania zębami lub somnambulizmu (lunatykowania). "Podczas fazy snu REM, w przeciwieństwie do nie-REM, nasze mózgi są bardzo aktywne (prawdopodobnie tak samo aktywne jak podczas czuwania), jesteśmy jednak sparaliżowani". Badacze sądzą, że właśnie to powstrzymuje nas przed wykonywaniem ruchów podczas snu.

"Paraliż senny, który jest zjawiskiem normalnym podczas fazy REM, nie pozwala obudzić się z takiego czy innego powodu", powiedziała Phillips. Kathryn Hansen, dyrektor Centrum Zdrowego Snu przy szpitalu im Świętego Józefa, określa to w ten sposób: "Mózg budzi się przed ciałem". Czasami paraliż senny ma miejsce razem z sennymi halucynacjami lub "budzącymi snami".

W wielu przypadkach ludziom się wydaje, że widzą mroczną lub groźną postać znajdującą się w ich pokoju, lub słyszą dziwne dźwięki, nie są jednak w stanie określić ich źródła. Niektórzy badacze hipotezują, że ludzie opisujący uprowadzenia przez istoty spoza Ziemi tak naprawdę doświadczyły paraliżu sennego połączonego z taką halucynacją.

Doświadczenie paraliżu sennego połączonego z halucynacją "może być bardzo intensywne", powiedział doktor Kevin Nelson, neurolog z Uniwersytetu w Kentucky, który badał relacje między paraliżem sennym a doświadczeniem przedśmiertnym. "Ludzie mogą odczuwać nacisk na klatkę piersiową, nie pozwalający im oddychać. Mogą mieć uczucie, jak gdyby umierali". Nelson powiedział, że doświadczenie paraliżu snu jest "bardzo powszechne", trudno jednak określić, jak bardzo powszechne. "Uderzające jest to, że ludzie nie mówią o tym", powiedział Nelson.

W niektórych kulturach istnieją mity wyjaśniające doświadczenie lub specyficzne słowa opisujące je. W tych miejscach, według Nelsona, pojawia się najwięcej relacji o paraliżu sennym. Japończycy mają na przykład określenie "kanashibari" opisujące taki paraliż, zaś w Nowej Fundlandii jest on wyjaśniany wizytą "starej wiedźmy". "W niektórych kulturach paraliż senny jest bardzo dobrze znany", powiedział Nelson.

Doktor Phillips powiedziała, że u ponad 25% ludzi doświadcza paraliżu sennego w określonych momentach ich życia, zaś badacze na Uniwersytecie Stanforda sugerują, że ponad połowa studentów uczelni tego doświadcza.

Nelson i inni profesorowie medycyny zajmujący się zaburzeniami snu powiedzieli, że czasami spotykają pacjentów zaniepokojonych paraliżem, jednak z nikim na ten temat nie rozmawiają, ponieważ ów paraliż wydaje im się wyjątkowo dziwny.

"Oni nie są osamotnieni. Nie są też wybrańcami, którzy to mają", powiedział Nelson.

Ludzie mogący częściej doświadczać paraliżu sennego, jak mówią eksperci, jeśli są pozbawieni snu, mogą mieć dziwne zmiany lub mieć nieregularne rozkłady snu. Hansen powiedziała, że takie coś może mieć miejsce także w przypadku nacisku lub niepokoju.

Ludzie uzależnieni od alkoholu lub leków, które mogą zlikwidować fazę snu REM, tacy jak osoby biorące leki antydepresyjne, również mogą mieć predyspozycje do takich doświadczeń. Według doktor Phillips, może ryzykować na przykład osoba, która opóźnia przyjęcie dawki leku antydepresyjnego.

"Tak naprawdę zależy to tylko od korelacji stylu życia. Klasycznym przykładem jest dziecko, które dużo się bawi podczas wiosennej przerwy w nauce, po czym budzi się na plaży niezdolne do wykonania jakiegokolwiek ruchu", powiedziała Phillips. Taka osoba pozbawia siebie snu, wchodzi w nieregularny rozkład snu i dużo pije - są to trzy czynniki ryzyka.

Paraliż senny i halucynacje senne ogólnie są niegroźne, eksperci od snu powiedzieli jednak, że mogą czasami być powiązane z narkolepsją. Chociaż w większości przypadków, jak mówi Hansen, są one znakiem tego, że dana osoba musi "rozwinąć jakieś dobre zwyczaje senne", takie jak zmniejszenie spożycia kofeiny przed snem, regularne ćwiczenia fizyczne i chodzenie spać i wstawanie każdego dnia o tej samej porze.

"Jeśli paraliż senny i ekstremalna senność w ciągu dnia występują nawet przy odpowiednim śnie, to wtedy należy się udać do lekarza", powiedziała doktor Phillips.

Hansen powiedziała, że raz, gdy nie odpoczywała wystarczająco długo, miała moment, w którym nie mogła się poruszyć ani wypowiedzieć jakiegokolwiek słowa, tak jakby właśnie budziła się ze snu. Paraliż senny nie przeraził jej jednak. "Śmiałam się. Teraz wiem, jak to opisać", powiedziała.

źródła: paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: DeeM data: 2007-07-08 11:23:18
Nie raz już tego doświadczyłem... Ale ostatni raz takie coś miałem o dziwo bardzo dawno temu (3 lata jakieś). Można się do tego przyzwyczaić, po którymś razie :)
dodał: ToLeK data: 2007-07-08 13:26:24
Ja taki paraliz tez mialem kiedyś, tylko ze nie widzialem żadnych postaci i nie słyszalem glosów. Takie zjawiska mogą wystepować pod wpływem silnego stresu lub przerażenia. Sam sie tego przestraszyłem, ale nic dziwnego nie zaobserwowałem:P
dodał: marco82 data: 2007-07-08 16:12:01
Ja też doświadczyłem czegoś takiego... Bardzo niemiłe uczucie. Jak można przeczytać w artykule spowodowane jest to tym że nasz mózg budzi sie nieco wcześniej niż ciało. Przerażające jest to że miałem pełna świadomość tego co sie dzieje a jednak nie miałem żadnego wpływu na najmniejszy fizyczne zdarzenie - ruch. To tak jak umierać.
dodał: SPY data: 2007-07-10 23:43:23
Mi się to wiele, wiele razy przytrafiło. (Na szczęście od dłuższego czasu nie). Zaczeło się jak byłem jeszcze smarkiem. Gdy to ma miejsce słysze okropnie głośne dzwięki trudne do określenia. Najgorsze jest jak to, że nie można się poruszyć dopiero stopniowo sie odzyskuje kontrole nad ciałem. Natomiast nie toważyszy halucynacja polegajaca na widzeniu kogoś w pokoju. Tylko widok obrazu coś w rodzaju "jak by się sen zawiesił" i ten głośny dzwięk. Niekiedy oczy są otwarte ale totalny paraliż. Ciesze się, że natrafiłem na ten artykuł bo myślałem, że coś ze mną nie tak :P
dodał: aparat5 data: 2007-07-14 00:55:45
I tak włąsnie można wyjaśnić niektóre, przypadki porwań przez ufo .Jak ktoś nie wie o takim paraliżu to myśli "obcy mnie porwali" lub "jestem nienormalny" w przeszłości rzeczy niezrozumiałe tłumaczyło sie mocami,czarami diabła lub czarownic .
dodał: barto data: 2007-07-15 20:57:54
Mi tez zdarzylo sie to kilka razy. Jakies przerazajace sny pelne emocji i dzwiek tak glosny ze az pekala glowa, kiedy jednak otwieralem oczy i nie moglem wydobyc dzwieku ani sie poruszyc widzialem za kazdym razem kolo mojego lozka czarna postac ktora chodzila po pokoju. Powiem Wam tak. Wszystko mozna wytlumaczyc naukowo, ale mysle ze moze miec to tez inne podloze. W kulturach wielu krajow mawia sie ze to jakis byt nas budzi, w jakims celu. Nie wiem co o tym myslec, wiem co widzialem, co kilkakrotnie przezylem. Pozdrawiam wszystkich.
dodał: qkji data: 2007-07-30 00:33:04
Tez tak miałem, ostatnio kilka dni temu (ogolnie kilka razy w życiu). U mnie zawsze to wygląda tak samo: "normalny sen" w pewnym momencie czuje jakąś obecność i tak jakby cos we mnie "wchodziło" później paraliż (całkowity bezwład, próbuje coś mówić ale nie moge (najwyżej wychodzi coś jak jenki). Później się budze (ten bezwład jest w śnie!). Ostatnio miałem to niedawno wiec jestem w stanie to opisać. Po obudzeniu jest mi bardzo gorąco i dopiero po chwili wszystko przechodzi, jeszcze chwila strachu a później dobranoc, zasypiam na nowo:D Dobrze ze natrafiłem na ten tekst.
dodał: peer data: 2007-09-26 22:57:22
Tylko można wam pozazdrościć. Ja zawsze zanim pójde spać mam nadzieje że obódze się w paraliżu sennym bo od tego to tylko krok do OBE :)
dodał: Malga data: 2007-09-28 14:11:55
Cos w tym jest przeżyłam to jak jeszcze mieszkałam w Polsce;w nocy poszłam do toalety i nie zapalając światła otworzyłam drzwi jak w wtem coś mnie wciągnęło pchnęło na ścianę urwał se film;znalazłam sie w łóżku drętwa jakby sparaliżowana nie mogłam poruszyć sie ale nie walczyłam z tym i nie bałam sie , wiedziałam ze w nogach mojego łózka stoi coś i patrzy na mnie ;zasnelam.
dodał: gslaw data: 2007-09-30 14:30:42
Ja miewam to co najmniej kilka razy do roku, czasem co drugi dzień. Doświadczenie rzeczywiście bardzo nie miłe, mam wrażenie że widzę siebie jak leżę w łóżku, słyszę co dzieje się dookoła mnie jeżeli ktoś z domowników jeszcze nie śpi. Mam wrażanie że koło mnie ktoś rzeczywiście jest, ktoś zły - jakaś ciemność. Zawsze chce się z tego natychmiast wyrwać, chcę krzyczeć ale nie mogę (czasem jednak wrzasnę naprawdę:) w końcu strasznym wysiłkiem udaje mi sie z tego wyrwać. Zdarza sie nawet, że jeżeli się wybudzę i zapadam znowu w sen, znowu czuję że wpadam w ten stan. ogólnie stan ten mogę porównać do zawieszenie komputera :), kiedy żona pyta mnie co mi jest odpowiadam że znowu sie zawiesiłem :)
dodał: gslaw data: 2007-09-30 14:31:01
Tak naprawdę paraliż senny jest mechanizmem obronnym naszego ciała. każdy z nas podczas snu ma jakieś wizje, paraliż senny ma za zadanie chronić na przed tym żebyśmy nie zrobili sobie krzywdy podczas marzeń sennych. lunatykowanie oraz paraliż senny są tylko anomaliami snu, coś nam porostu nie styka w głowach i w przypadku paraliżu okazuje się że ciało zasnęło wcześniej niż umysł.
pozdrawiam wszystkich
dodał: Helmut data: 2007-10-16 14:48:54
tak ja tez kiedyś tak miałem ale tylko raz i dziękuje wiecej nie chce obudziłem się wpół na łóżkó pół na podłodze i przez około 10minut tak leżałem:/ja nic niewidziałem bo miałem koudre na głowie a lunatykowanie to umnie normalka karzdej nocy ide się napić choć otym nie wiem raz się obudziłem bo o kota się potkłem i wtedy dowiedziałem się że ja lunatykuje:)
dodał: mrowa110 data: 2007-10-16 19:09:13
pzerzylem to raz pol roku temu najdziwniejsze jest to ze zupelnie nic mi sie nie snilo gdy bylen sparalizowany mialem pelna swiadomosc tego co sie dzieje lecz nie moglem sie poruszyc ani wydac jakiego kolwieg dzieku odzyskiwalem wlad pomalu najpierw glos potem palce i wkoncu cale cialo postaci rzadnych nie widzialem pewnie ludzie z przerarzenia sobie wkrecali gdy sie wyrwalem okolo 3 wstalem siedzialem jeszcze na lozku przez 15 minut potem poszedlem do kuchni i wypalilem pol paczki fajek uratowalo mnie to ze do konca nie wiedzialem czy to realistyczny sen czy paraliz inaczej to bym sie zesraj w gacie dobre dla ekstremalnych ludzi
dodał: teko data: 2007-10-17 18:50:08
A mieliście w szkole biologie? Faza snu m.in.: bezruch w której układ nerwowy człowieka zostaje stymulowany do ograniczonej pracy. Dzięki niemu nie robimy sobie krzywdy podczas spania. Jeśli dojdzie w niej do wybudzenia, organizm potrzebuje chwili do "powrotu" do normalnej pracy. Te bujdy z artykuł zostały już dawno obalone. A artykułów o paraliżu podczas snu jest tysiące, i to w prasie n a u k o w e j - takie poparte dowodami czarno na białym i testami (jak by ktoś nie wiedział ;)
dodał: baton data: 2007-10-20 22:16:25
Ja też miałem taki paraliż ale ja widziałem PanaJezusa to nie kit
dodał: ReCaLL data: 2007-10-28 21:55:24
ja mialem jeszcze cos innego wlasciwie to było wiele razy ale nie pamietam tego wiem tylko ze wszystko wydawalo mi sie wieksze oddalało sie ode mnie i ten dzwiek o wiele wiekszy niz normalnie. No i czułem cos czego nie ma ale nie ciałem... Problem w tym ze mialem niezlego stracha i natychmiast chcialem wrocic do normalnego stanu. Jestem przekonany ze umyslnie i powoli uwalnialem dusze od ciała.
dodał: gingus12 data: 2007-11-11 19:30:42
Ja mam jeszcze inaczej. Czasami śni mi się coś, a po paru dniach śni mi się tak jakby kontynacja tamtego snu.
dodał: gingus12 data: 2007-11-11 19:31:53
Albo mam sen i potem mi się wydaje, że to był poprzedni dzień. A czasami zastanawiam się, czy coś wydarzyło się naprawde, czy to był sen.
dodał: inachis io data: 2007-11-14 15:14:17
Paraliż senny zdarzał mi się na różne sposoby, ale najciekawiej było, gdy słyszałam w tym stanie muzykę - nieznany mi utwór w konwencji mojego ulubionego zespołu. Był piękny, a ja, głupia, wybudziłam się, żeby sprawdzić skąd dobiega i czy nie mam na empetrójce, której słuchałam przed snem, jakiejś piosenki o której nie wiem. Myślałam, że słyszę ją z zewnątrz w stanie paraliżu. W chwili wybudzenia muzyka ucichła. Takiej wspaniałej, złożonej melodii nie stworzyłabym świadomie, ale cóż, podczas snu człowiek ma bardziej otwarty umysł. Szkoda, że nie mogłam tego utrwalić:(
dodał: odkrywca data: 2007-12-09 09:22:20
nieraz coś takiego przeżywam. wygląda to tak jakbym się obudził i leżał na łóżku i wszystko widział co się dzieje. Ale zaś okazuje się że to był chyba sen , bo się obudzę. Ostatnio było tak: leżę na łóżku, obok śpi żona. Pokój ciemny światło zgaszone. Jakieś 2 ciemne półprzezroczyste postacie znajdują się w pokoju. Nie mogę się ruszyć , ani krzyknąć, totalny paraliz. Jakimś cudem budzę żonę i każę jej zapalić Swiatło. Odczuwam że ona nie widzi tych postaci. po prostu to czuję. Kiedy ona próbuje zapalić Swiatło, jedna z tych osób stoi za nią i gasi to światło tak że nie można go włączyć Podświadomie jej mówię: zapal światło w kuchni. Ona idzie i próbuje zapalić, ale ta osoba podąża za nią i nie pozwala jej włączyć. Chwilę trwa ta próba sił przy włączaniu, ja natomiast, bezwładny na łóżku, bez możliwości poruszenia. W pewnym momencie żona zapala świeczkę i udaje się nam opanować sytuację. zjawy znikaja.
dodał: Szymon89 data: 2007-12-09 11:26:53
też mam paraliż senny i to dosyć często, czasami gdy tylko co zacznę zasypiać ale wtedy się nie budzę i zasypiam normalnie, zdaża mi się doświadczyć paraliżu sennego najczęściej około godziny 3-4 wtedy się budzę i nie mogę się ruszyć ale wiem co jest ze mną, po jakimś czasie mogę powoli ruszać palcami u rąk i nóg następnie mogę powoli ruszać rękoma, ale nie mogę ich podnieść, tak samo jest z głową. Gdy paraliż zacznie ustępować daję rady podnieść rękę albo głowę wtedy już się całkiem ze snu wybudzam idę sie napić wody i dalej idę spać. Pierwszy raz jak mi się to przytrafiło to byłem zaniepokojony ale z czasem przynosi to przyjemność :D jak by był się w jakimś transie narkotykowym:D ogólnie fajne odczucie z tymi ciarkami i nieudolną prubą wybudzenia sie.
dodał: Mateusz data: 2007-12-21 10:28:22
a no jasne ,mam takie cos! wiele razy! to jest taki sen! zeby z niego wyjsc zacisnijcie mocno zeby i mocno zamknijcie oczy! TO PRAWDA!
dodał: focza data: 2009-02-26 00:58:56
no ja tez to przezylam raz jak mialam 6 lat i potem jak mialam 17 lat.myslalam po pierwszym razie ze mnie to nigdy nie spodka a tu niespodzianka... zz pierwszego razu pamietam tylko tyle ze cos czarego chodzilo po pomieszczeniu i oczywiscie totalny bezwlad tylko moglam ruszac galkami ocznymi i pamietam ze lecialy mi lzy... natomiast drugi raz bym ze tak powiem ''silniejszy'' .tak jakby wyrwalo mnie cos ze snu i znowu kompletny paraliz i przerazliwy pisk w uszach... niewiarygodny pisk mialam jeszcze uczucie dziwnego mrowienia ale nie moglam sie poruszyc ani krzyknac jednak nie mialam halucynacji. potem cala noc nie zasnelam... najgorszy byl ten pisk w uszach niewiadomo skad sie wzial... ciekawe kiedy teraz mnie to spodka czy moze juz wcale...
dodał: pOtFuR data: 2009-03-24 13:29:38
też to miałem kiedyś...to bardzo dziwne zjawisko
dodał: Gieksiarz1964 data: 2009-07-26 21:12:00
raz jak sie obudziłem to wołałem mame żeby do mnie przyszła (byłem mały :)) wogóle nie wydawałem z siebie dzwięku ;/
dodał: Eregeth data: 2009-08-22 02:39:41
Niezbyt przyjemne doświadczenie. Na szczęście spotkało mnie to tylko raz w życiu, mam nadzieję, że to było po raz pierwszy i ostatni za razem :D
dodał: kamil4242 data: 2009-09-06 22:24:07
Chciałbym czegoś takiego doświadczyć. Czy to bardzo nieprzyjemne? Czy mniej... tylko z ta świadomością że wiem co to za zjawisko, pytam osób które tego doświadczyły.
dodał: Weronika Ch. data: 2009-12-29 14:05:12
Mam 47 lat i też wiele razy miałam paraliż senny (u nas na śląsku mówiło się że to"duszenie przez zmorę"). Moja 16 letnia córka też to miała, i posłuchajcie mojej rady, a nigdy już Was to nie "dopadnie".... Nigdy, ale przenigdy nie śpijcie na wznak, bo tyko wtedy paraliż senny przychodzi. Musicie nauczyć się spać na boku, czy na brzuchu, jak kto woli. Gwarantuję Wam , że gdy nie będziecie spali na wznak, będziecie mieć spokój. Mnie już nie łapie 15 lat (od kiedy nauczyłam się spać na boku).
dodał: zioło data: 2010-03-03 02:13:37
nie prawda ja mam 23 lata i zawsze zasypiam na boku, a i tak doświadczam tego dziwnego zjawiska. Kiedyś zdarzało mi się to często lecz ostatnia jakoś mineło:) Moim zdaniem najlepiej jest ignorować to odczucie i nie dac sie ponieść emocjom w tak zwanym pół-śnie! MIŁYCH SNÓW
dodał: Gieksiarz1964 data: 2010-03-07 21:07:59
Ja tak miałem na początku snu.Leżałem se i nagle oczy mi sie same zamknęły.Nie mogłem sie poruszyć!ani otworzyć oczu.Dopiero po paru minutach otworzyłem oczy i zacząłem czuć siłe w ciele.
dodał: Bartek8722 data: 2010-03-10 16:02:13
Witam. Wiele razy przezywałem coś takiego, czasami spokojnie,czasami nerwowo.Czułem jakby mnie cos gniotło w klatke piersiową, duszenie i straszny szum i pisk w uszach.ostatnio nawet czułem jakbym był lekko w powietrzu i obrocony o pół obrotu. A zeby sie przed tym bronic, to sie modliłem, innym razem próbowałem wyzywac i krzyczec ale czułem jakby mi coś zatykało usta i nie mogłem dalej nic zrobić, a czsami poprostu czekałem az minie...I zawsze czułem czyjąś obecność w pokoju. dość chore ale prawdziwe, mona z tym zyc. pozdrawiam
dodał: adusia726 data: 2010-04-05 11:00:55
mam to dość często... przeważnie jak próbuje zasnąć, nic nie widzę, czasem tylko słyszę swój przerażający krzyk jakby w mojej głowie:/
zdarzyło się też, że słyszałam dziwny śmiech...
czasem wygląda to tak, jakbym umierała i czuję się wtedy jakby coś mnie wyciągało z mojego ciała...
nie trwa to długo ale zawsze ogarnia mnie panika, bo boję się, że tym razem się z tego nie wybudzę. nieprzyjemne
dodał: adusia726 data: 2010-04-06 09:57:45
jeśli chodzi o spanie na boku.. no cóż, ja zawsze tak śpię i mimo to paraliż mnie łapie...:] więc to bzdura
dodał: amfetaminowa data: 2010-06-20 20:14:17
no, ja mam to cholernie często. mój 20'letni brat miał to 2 razy w życiu, ja w tym roku ponad 60. były noce, gdy nie mogłam przez to zasnąć, bo łapał mnie na każdym boku. bywało i, że gdy spałam z koleżanką, ja czułam choćbym dostała padaczki, mimo tego iż w rzeczywistości nawet się nie ruszyłam. okropny ból, najczęściej głowy. rzadziej całego ciała. i wielki strach, na początku. teraz się przyzwyczaiłam, jednak mam zamiar z tym pójść do lekarza, a raczej psychologa. podobno to przez niepokój w życiu? bzdura. przynajmniej moim zdaniem, iż mam 14 lat i nie sądzę, że moje życie jej w ciągłym stresie. kawy w ogóle nie piję, ćwiczę, i kładę się spać o tych samych porach. potwierdzam - nieprzyjemnie.
dodał: CiekawePL data: 2010-07-05 18:57:02
Ja mam 12 lat i jeszcze nigdy czegoś takiego nie przeżyłem ( na szczęście :/ ). Według mnie coś w tym jest, bo rzeczywiście śpię zawsze na boku, odkąd pamietam. To dla mnie normalne od dziecka jestem przyzwyczajony do spania na boku, za to bardzo mi nie wygodnie kiedy śpię na plecach.
dodał: Tomas13 data: 2010-07-27 18:47:12
wiem coś o tym bo kiedyś tak miałem i nie jest to zbyt fajne :/
dodał: Paranormalna data: 2011-02-13 20:12:37
Mnie to łapie przynajmniej raz w tygodniu. Spanie na boku i na brzuchu też nie pomaga, jak coś. Najstraszniej było jak kiedyś się obudziłam w nocy, w uszach mi piszczało, bałam się jak cholera. I nagle patrzę, a przy suficie latają jakieś nieokreślone ciemne krztałty. To trwało cholernie długo. Za to najdziwniejszy paraliż złapał mnie w 2010r. Obudziłam się, i patrzę jakiś dziwnie znajomy chłopak, mniej więcej w moim wieku trzyma mnie za rękę i mówi do mnie ''Przepraszam'', a potem rozwiewa się jak czarna mgła i paraliż mija.
dodał: gapcio data: 2012-05-01 14:42:47
Witam!!Mam 36lat i ta dolegliwoć dokucza mi od dawna ,nawet nie pamiętam jak długo,mam te same objawy co u wszystkich,ucisk na klatce piersiowej,bezwładnosc ciała,tylko funkcje oddechowe pozostają,oprócz tego miałem kilka razy wrażenie jak by cos mnie sciagało z łóżka lub leżało to cos koło mnie,po tylu latach można powiedzieć że się przyzwyczaiłem ale i tak dziwnie zawsze się czuje..jak bym był wogóle gdzie indziej,nawet zdarzyło mi się kilka razy że stałem obok siebie..dziwne ale pisze tylko o swoich doswiadzczeniach.Narazie od paru miesięcy nic się nie dzieje i dobrze...cieszy mnie..w koncu sie wysypiam.Pozdrawiam wszystkich i życze spokojnych snów!!
dodał: Maced data: 2012-07-02 17:03:49
Hmmm... a ja sądziłem, że jestem tylko zmęczony i leniwy.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::