Pierścienie wskażą drogę zagubionym kobietom

dodano: 21/07/2007 08:43 • komentarze: 0 • odsłony: 2327 • kategoria: Nauka/Technika • dodał: Simon

Pierścienie wskażą drogę zagubionym kobietomDwa wibrujące pierścienie, które w połączeniu z odbiornikiem GPS mogą wskazywać noszącej je osobie właściwą drogę w mieście, to propozycja brytyjskiego projektanta Gaila Knighta.

Według pomysłodawcy taka elektroniczna biżuteria miałaby zapewniać kobietom poczucie bezpieczeństwa w nieznanych im miejscach. Kobietom - ponieważ mężczyźni nie noszą tak chętnie pierścionków.

Jako że nie wszystkie potrzebne komponenty da się upchnąć w pierścieniach, ich uzupełnieniem byłoby zawierające elektroniczny kompas i GPS urządzenie noszone na szyi lub przypinane do ubrania. Na jego ośmiopozycyjnym wyświetlaczu można wybrać kod pocztowy miejsca, w które chcemy się udać.

Komputer urządzenia przekazuje bezprzewodowo sygnał do pierścieni, aktywując wbudowane w nie elementy wibracyjne. Zależnie od sytuacji wibruje prawy lub lewy pierścień, wskazując właściwy kierunek. Różne rodzaje wibracji oznaczają "do przodu" lub "do tyłu". Jeśli kierujemy się w złą stronę, zaczynają wibrować oba pierścienie.

Specjaliści wróżą wynalazkowi wielką przyszłość, zwłaszcza wśród turystów zwiedzających takie miasta jak Tokio, gdzie nie ma oznaczeń ulic, a wszystkie napisy są niezrozumiałe.

źródła: PAP / wp.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::