Pigułka odchudza, bo pęcznieje

dodano: 03/07/2007 01:32 • komentarze: 0 • odsłony: 2371 • kategoria: Medycyna/Człowiek • dodał: Simon

Opracowana przez włoskich naukowców pigułka z hydrożelu pęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości.

Zastosowany w pigułce hydrożel miał początkowo posłużyć do produkcji bardziej chłonnych pieluszek dla niemowląt. Jednak kierujący pracami prof. Luigi Ambrosio zdał sobie sprawę, że hydrożel może mieć działanie podobne do bandingu - procedury chirurgicznego zmniejszenia żołądka.

Pigułka w stanie suchym ma sypką konsystencję, jednak połknięta i popita wodą zmienia się w sporą galaretowatą kulę, wydalaną po pewnym czasie. Powinna być przyjmowana co najmniej pół godziny przed posiłkiem. Osoby, które miały okazję ją wypróbować, porównują efekt działania do zjedzenia miski pełnej spaghettii i twierdzą, że powstrzymuje głód na kilka godzin. Obecnie trwa kolejna faza badań z udziałem 90 otyłych ochotników. Okaże się, na ile skuteczna jest metoda i czy ma jakieś działania uboczne. Na pewno pigułka nie może być jedynym pożywieniem osób pragnących się odchudzić. Jeśli badania się powiodą, może trafić na rynek w maju 2008.

źródła: PAP / onet.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::