Reiki

dodano: 14/09/2007 06:29 • komentarze: 0 • odsłony: 3526 • kategoria: Inne • dodał: Simon

ReikiSłowo Reiki składa się z dwóch słów REI i KI. Gdy tłumaczy się z japońskiego na jakikolwiek zachodni język trzeba zawsze brać pod uwagę, że dokładne tłumaczenie jest bardzo trudne. Języki wschodnie w tym wypadku japoński mają wiele poziomów znaczeniowych. W zależności od kontekstu słowa mają wiele znaczeń. Ponieważ w potocznym japońskim REI to Duch a KI mgła, o jakim Duchu Mgły mówimy ? Lecz jeżeli rozpatrujemy duchowy - ezoteryczny kontekst tego słowa to sprawa ma się nieco inaczej. REI - można zdefiniować jako WYŻSZĄ INTELIGENCJĘ, BOSKIE PRAWO, DHARMĘ coś To co kieruje kreacją i funkcjonowaniem Wszechświata.

REI - to przedwieczna Mądrość wszechprzenikająca wszystko, to PRA - ENERGIA, to to co było przed stworzeniem a co jest teraz poza i w całym stworzeniu. Jest to coś może być Źródłem pomocy i nadawać kierunek w rozwoju indywidualnym. Ponieważ REI przenika cały Wszechświat a także wykracza poza niego jest WSZECHWIEDZĄCE.

Nasuwa się pytanie czy chodzi o Boga? Jeżeli chcemy używać takiej nazwy to tak. Ale należy pamiętać, że każda kultura ma swoją nazwę, ba każdy człowiek na swój sposób interpretuje WYŻSZĄ MOC. Rei wymyka się kalkom pojęciowym do których przyzwyczaiła nas kultura w której żyjemy, nie daje się zamknąć w ciasne ramy żądnego paradygmatu.

Wielu ludzi którzy nie posiadają inicjacji w Reiki ba nawet nie doświadczyli działania tej szczególnego promienia Boskiej Energii Życia często zabiera głos w spekulacja czym ona jest. Zawsze pozostanie to tylko spekulacją, bowiem REI poznaje się przez DOŚWIADCZANIE a nie przez spekulację. KI - jest energią ożywiającą wszystko co żywe. KI płynie we wszystkim co żyje, w roślinach, zwierzętach, ludziach. Gdy nasze osobiste KI, jego poziom jest wysoki to czujemy się silni, jesteśmy zdrowi i gotowi do działania. Gdy KI jest mało czujemy depresję, osłabienie i chorujemy. KI uzyskujemy z powietrza, jedzenia, światła słonecznego a także przez wymianę energetyczną z otoczeniem. Najwięcej KI możemy zyskać przez głęboki relaksujący sen oraz jakiś rodzaj energetyzującej medytacji. KI jest znane pod wieloma nazwami : KI lub CHI w chińskiej medycynie; PRANA w Indyjskiej Jodze; OD lub VRIL w zachodnim Okultyzmie; BIOPLAZMA, ENERGIA ORGONALNA lub BIOENERGIA w Psychotronice.
Reiki
Wiedza o niewidzialnej energii płynącej przez wszystkie żywe istoty i o tym, że ma ona bezpośredni związek ze zdrowiem jest dziedzictwem wielu kultur. Co więcej realne istnienie energii życiowej zaczyna choć z oporami tzw. nowoczesna zachodnia nauka, a zachodnia medycyna też coraz częściej przyznaje, że co w tym chyba jest, że w jaki sposób energii życia jest powiązana z systemem immunologicznym. Reiki jest technik umożliwiając każdemu korzystanie z nieskończonych zasobów energii życia w celu poprawienia jakości życia zdrowia sobie i innym.

Słowo Reiki składa się z dwóch japońskich słów : REI - co można przetłumaczyć jako Boska Mądrość, lub Wyższa Inteligencja i KI - co oznacza Energię Życiową. Tak więc REI - KI oznacza w wolnym przekładzie:

REIKI TO DUCHOWO KIEROWANA ENERGIA ŻYCIOWA

REIKI jest też nazwą systemu przesyłania tej energii sobie i innym poprzez nakładanie rąk i specjalne medytacje. Jej korzenie sięgają starożytnych zaginionych kultur istniejących w Himalajach tam gdzie znajduje się dzisiaj Tybet. Ponownego jej odkrycia dokonał japoński mnich doktor Mikao Usui w drugiej połowie XIX stulecia. Zadziwiająca prostota posługiwania się tym systemem opiera się na tym, że nie jest on nauczany w dosłownym sensie. Otwarcie się na UNIWERSALNĄ UZDRAWIAJĄCĄ ENERGIĘ dokonywane jest przez Mistrza Reiki w trakcie rytuału inicjacyjnego. I już od pierwszych chwil po niej możemy przekazywać ją sobie i innym. To co pozostaje do nauczenia to pozycje rąk na swoim lub pacjenta ciele zapewniające dotarcie energii do wszystkich potrzebujących narządów. Do dzisiaj miliony ludzi nauczyło się i korzysta z tej metody.

REIKI leczy całość pycho - fizyczną człowieka, może być używana przez każdego, bez względu na przekonania czy wyznawaną religię. Jeszcze wspanialszym faktem jest to, że energia ta niejako dostraja się do potrzeb i możliwości tego, który jest kanałem tak więc nie ma tu żadnego niebezpieczeństwa, że będzie to jakim obciążeniem dla przekazującego. Podczas inicjacji czakry zostają oczyszczone, ciała energetyczne i aury zharmonizowane a wszystko to zostaje dostrojone do UNIWERSALNEGO ŹRÓDŁA - z którego płynie REIKI.

Po tym aby udzielać Reiki wystarczy położyć ręce na pacjencie i skupić się na chwilę prosząc aby energia popłynęła. Gdy uzdrawiamy za pomocą Reiki to nie musimy się martwić czy intensywność przepływu energii jest właściwa, czy czas nie jest za długi itp. Całość procesu jest sterowana przez WYŻSZĄ INTELIGENCJĘ i niepotrzebne jest zastanawianie się nad tym. Ten, któremu udzielamy Reiki dostaje dokładnie tyle ile jest mu potrzebne. A i udzielający Reiki dostaje dokładnie tyle ile jest w stanie przekazać.

źródła: Autor: Arkadiusz Lisiecki / oswiecenie.com / paranormalium.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::