Rybacy złapali w sieć rekina-ludojada

dodano: 26/07/2007 00:10 • komentarze: 2 • odsłony: 6493 • kategoria: Świat przyrody • dodał: Simon

Po raz pierwszy w historii Sachalinu do sieci miejscowych rybaków wpadł żarłacz biały - rekin ludojad, zamieszkujący głównie strefy tropikalne i subtropikalne - podała agencja ITAR-TASS.

Rybacy złapali w sieć rekina-ludojada


Poinformowała, że o niebezpiecznym drapieżniku poinformowano miejscowych plażowiczów.

Długość ciała rekina, który wpadł sieci w zatoce Aniwa, wynosiła 4,7 metra, a ciężar - około tony - podała agencja powołując się na przedstawiciela sachalińskiego instytutu naukowego gospodarki morskiej Anatolija Wielikanowa.

Jego zdaniem wielka ryba dopłynęła do brzegów Sachalinu wraz ciepłymi prądami. Rybacy są zdania, że zapuściła się w te okolice w pogoni za ławicą łososi.

Agencja ITAR-TASS pisze, że globalne ocieplenie klimatu przywiodło ku brzegom Sachalinu i innych mieszkańców ciepłych mórz. Przed kilkoma dniami w sieciach rybaków w Cieśninie Tatarskiej znalazły się koryfeny z rzędu okoniokształtnych. Ich długość dochodzi do 2 metrów, te w sieciach miały nie więcej niż 80 cm.

Wielikanow powiedział, że koryfeny u wybrzeży Sachalinu spotykano już w roku 1951 i 1973, lecz biały żarłacz złożył wizytę po raz pierwszy.

źródła: PAP / wp.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Claudia data: 2010-02-10 23:18:14
JA KOCHAM REKINY JA NIE MOGĘ!!!!!! NO I CO SIĘ STAŁO Z TYM REKINEM!!!! MAM NADZIEJE ŻE GO WYPÓŚCILI!!!!
dodał: virter data: 2010-12-04 18:51:44
Rekiny z reguły nie atakują ludzi to ludzie są dla nich zagrożeniem.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::