Sabotaż misji kosmicznej NASA

dodano: 28/07/2007 15:06 • komentarze: 1 • odsłony: 2895 • kategoria: Astronomia/Kosmos • dodał: Simon

Sabotaż misji kosmicznej NASAAmerykańska agencja przestrzeni kosmicznej NASA poinformowała o wykryciu sabotażu w komputerze, który 7 sierpnia wahadłowcem "Endeavour" miał być wysłany na orbitę i zainstalowany w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Według NASA, sabotażystą jest pracownik programu kosmicznego, który celowo poprzecinał przewody wewnątrz komputera, mającego przekazywać na Ziemię dane z czujników zainstalowanych na stacji. Wykryty w wyniku śledztwa sabotaż nie obejmował funkcji o kluczowym znaczeniu dla wykonania misji i bezpieczeństwa załogi.

Zaplanowany na 7 sierpnia lot ma być pierwszą misją wahadłowca "Endeavour od prawie pięciu lat. Przez te lata statek przechodził szczegółowy przegląd, przebudowę oraz wymianę wielu podzespołów. Będzie on trzecim wahadłowcem NASA powracającym do służby po tragedii "Columbii" w 2003 roku.

Sierpniowy lot z siedmioosobową załogą jest drugą w tym roku podróżą amerykańskiego wahadłowca na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Jego głównym celem jest dostarczenie materiałów i dokonanie prac budowlanych na stacji. Misja ma potrwać od 11 do 14 dni, w zależności od jej przebiegu i postępu prac.

źródła: PAP / wp.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Aneta data: 2010-09-23 15:58:15
potrafią zbudować tak mocne rakiety, a nie potrafią zbudować auta które by się nie rozpadło
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::