Słownik pojęć paranormalnych
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T W U Y Z
Egzorcyzm - zabieg znany we wszystkich większych religiach. Polega na uświęceniu człowieka mocą zaklęcia i wypędzeniu z niego rzekomych nieczystych sił, w postaci demonów, diabłów, złych duchów etc.
Emilcin - wieś położona w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, w gminie Opole Lubelskie. W 1978 roku jeden z jej mieszkańców, Jan Wolski, był świadkiem lądowania kosmitów. Potem rzekomo zabrany do wnętrza statku na badania. Obecnie we wsi stoi jedyny w Polsce pomnik UFO.
Erzulie - haitańska bogini piękna, miłości i płodności z panteonu religii voodoo. Patronuje sztukom (rzeźbiarstwo,malarstwo), wolnej miłości, czarownicom, prostytutkom, kobietom wyznającym voodoo. Czczona pod postacią posążków Matki Boskiej.
EVP - (ang. Electric Voice Phenomena)to zjawisko polegające na zarejestrowaniu głosów osób zmarłych na kasetach wideo bądź innych nośnikach danych. Wielu osobom udała się ta sztuka, co zdaje się potwierdzać, że każdy może podjąć się zadania.
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::