Słownik pojęć paranormalnych
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T W U Y Z
Kamień filozofów (filozoficzny) - (łac. lapis philosophorum) legendarna substancja poszukiwana od I w. n. e. przez wielu ludzi, dająca życie wieczne. Obecnie stał się motywem przewodnim opowieści w wielu książkach, filmach czy sztukach teatralnych.
Kamisy - Duchy opiekuńcze w Japonii.
Kantermy - Nazwa nadawana przez starożytnych pewnym rodzajom czarów i uroków.
Kapnomancja - Wróżenie z dymu, bardzo wśród starożytnych powszechne.
Palono werwenę i inne święte rośliny, a następnie wysnuwano przepowiednie obserwując kształty, jakie przybierał unoszący się dym.
Karabia(Dekarabia) - Mało znany demon, choć ma w królestwie cieni ogromną władzę. Jest królem jednej z części piekła i włada wpływową prowincją.
Ukazuje się pod postacią pięcioramiennej gwiazdy . Zna właściwości roślin i szlachetnych kamieni, panuje nad ptakami i oswaja je.
-Dowodzi trzydziestu legionami.
Karaimizm - Religia ludów chazarsko-kipczacko-połowięckich, które dały początek kulturze karaimskiej na ziemiach litewsko-polskich.
Karma - dosł. "czyn". W hinduizmie i buddyzmie skutki działań duchowych bądź fizycznych, czasem także jako suma czynów w całym życiu.
Kartycea - Bóstwo indyjskie mające pod sobą zastępy duchów i aniołów. Ma sześć twarzy, ogromną mnogość oczu i wiele ramion zbrojnych w maczugi, jatagany i strzały. Wyleguje się siedząc okrakiem na pawiu.
Kryptyda - Hipotetyczne zwierzę, którego istnienie jest obiektem zainteresowania kryptozoologów, lecz nie zostało potwierdzone przez zoologię. Kryptydy to zwierzęta uznane za dawno wymarłe, bądź znane z opowieści, legend, mitów. Poszukiwaniem kryptyd zajmują się zoolodzy i kryptozoolodzy.
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::