Teoria próżni

dodano: 24/10/2008 00:55 • komentarze: 4 • odsłony: 7162 • kategoria: Inne • dodał: Synthetic

Być może znajdzie się wielu "proufoli", którzy mnie zbesztają, ale fakt faktem - ludzkość stoi na bardzo wysokim poziomie rozwoju technologicznego. Jednakże wcale nie dlatego, że wszyscy są tak olśniewająco inteligentni i obyci, a dlatego, że raz na jakiś czas pojawia się jednostka przewyższająca ogół, wręcz wybitna. Tacy ludzie nie poddają się prawom, które rządzą wszystkim dookoła, tylko delikatnie je odrzucają, tworząc całkiem nowe. Lepsze.

Gennadij Iwanowicz Szypow to ktoś, kto twierdzi, że udało mu się wyjaśnić budowę i działanie wszechświata. Więc w skrócie to, co się nie udało nawet Einsteinowi. Nauka nie przyjmuje jednak jego teorii do wiadomości, nie rozważa(ła) jej, ponieważ jest sprzeczna z prawami fizyki, które stoją już chyba na równi z kościelnymi dogmatami: wierz i ani myśl zaprzeczać, bądź szukać innego wyjaśnienia!

Szypow był wykładowcą na Uniwersytecie Moskiewskim, lecz został... usunięty, powiedzmy, kiedy zaczął uczyć innych swej teorii. Do tego gratisowo okrzyknięty niezrównoważonym. Nie będę się wdawał w jego dalszą historię, a zajmę się samą teorią.

Teoria próżni


Istnieje siedem poziomów rzeczywistości:
1. Absolutne "nic"
2. Plan fal torsyjnych (pierwotne pole wirowania)
3. Próżnia
4. Plazma (cząstki elementarne)
5. Gaz
6. Ciecz
7. Ciało stałe
Żeby było śmieszniej, zaczniemy nietypowo, bo od końca.

Punkty od 3 - 7 są powszechne znane i uważane za prawdziwe, przeczytacie o nich w każdym podręczniku do fizyki. Wydawać by się mogło, że skoro w próżni nie ma żadnych cząsteczek i żadnych znanych nauce "pól" to nie ma tam nic. Jednak Szypow twierdzi, że tam zawarta jest tak ogromna energia, że z 1 cm³ można by otrzymać jej tyle, by starczyła całej ludzkości przez ok. 10 lat! "Heretyk" i jego naukowcy pracują nad urządzeniem, które ma być zdolne do pobierania tejże, zmieniając ją w energię fizyczną. Podobno będzie gotowe już za kilka lat. Chociaż... pewnie i tak się o tym nie dowiemy.

Drugi plan rzeczywistości składa się z "elementarnych wirów czasoprzestrzennych", czyli jest to plan fal torsyjnych, które potrafią oddziaływać na wyższe plany, dlatego możliwe są niektóre zjawiska nadprzyrodzone. W ten właśnie sposób Szypow tłumaczy np. telekinezę.

Ostatni (czyli pierwszy) jest plan, który Szypow nazywa "Absolutne 'nic'". Ze wszystkich to właśnie ten ma być najważniejszy, ponieważ umożliwia istnienie całego Wszechświata. Gennadij w swojej książce napisał: "Tego rodzaju przestrzeń zakłada istnienie 'pierwotnej świadomości', zdolnej do ogarnięcia Absolutnego 'nic' i uporządkowania go. Na tym planie decydującą rolę odgrywa 'superświadomość'".

Nie sądzicie, robaczki moje, że dzięki takim ludziom możemy się NAPRAWDĘ rozwinąć? Bo gdyby sięgnąć dalej, to pole torsyjne można porównać do wymiarów astralnych, a "Absolutne 'nic'" do Boga. Czyżby nauka brała się za wyjaśnienie zjawisk nadprzyrodzonych i religii...?

Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: vampiria data: 2008-11-06 17:11:29
Absolutne "nic" to mi z fizyki ni chu*a nie idzie :(
dodał: Johnny data: 2008-12-20 09:21:44
chciałem znaleźć informację o tym kolesiu już na długo przed tym jak został umieszczony ten artykuł i naprawdę nic ciekawszego niż ty nie ma. I jaki sens ma wciskanie stanów skupienia do poziomów rzeczywistości?
dodał: pater data: 2009-05-24 01:25:39
hahaha
dodał: tzdzich data: 2010-03-15 10:50:13
Z tą energią próżni to tak jakby była mowa o ciemnej materii, a reszta to niezrozumiała gadanina.
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::