W ciągu pięciu lat dinozaury będą sklonowane

dodano: 04/10/2007 19:03 • komentarze: 3 • odsłony: 14498 • kategoria: Inne • dodał: Simon

Dinozaury zostaną sklonowane, uda się to prawdopodobnie w ciągu pięciu - dziesięciu lat - uważa jeden z najwybitniejszych paleontologów na świecie, autor wielu przełomowych odkryć dotyczących dinozaurów prof. Jack Horner z Uniwersytetu Stanowego w Montanie.

W ciągu pięciu lat dinozaury będą sklonowane
Chiński park dinozaurów w ZigongMyślę, że będziemy mieć żywego dinozaura i to wkrótce - w ciągu 5-10 lat - powiedział prof. Horner w Katowicach, gdzie spotkał się z chorym na białaczkę chłopcem - wielbicielem dinozaurów.

10 lat temu nikt by nie zgadł, że możemy znaleźć białko dinozaurów, w tym roku je odkryliśmy. W nauce nie warto zaczynać od myślenia, co warto odkryć, ale trzeba być otwartym, mieć liberalne spojrzenie i nigdy nie słuchać starszych. Zawsze mówię moim studentom, że pewnie mylę się w większości kwestii, ale muszą to udowodnić - dodał.

Prof. Jack Horner doradzał reżyserowi Stevenowi Spielbergowi podczas realizacji "Parku Jurajskiego", jego osoba była też ponoć "częściową inspiracją" dla jednej z głównych postaci filmu, dr. Alana Granta.

To właśnie Horner odkrył i nazwał nowe gatunki dinozaurów, odkrył też jako pierwszy, że opiekowały się swoim potomstwem i chowały swoje młode w koloniach lęgowych. Teraz koncentruje się na badaniu różnorodności dinozaurów. Od trzech lat prowadzi badania w Mongolii, która jest jednym z miejsc, gdzie najłatwiej znaleźć szczątki dinozaurów.

Chcę stworzyć największą kolekcję jednego gatunku dinozaura. Jeżdżę do Mongolii od trzech lat i zgromadziłem już 200 szkieletów. To największa na świecie kolekcja jednego gatunku. Teraz możemy się czegoś dowiedzieć o różnorodności tej populacji, bo nic o tym nie wiemy - mówił Jack Horner.

Podkreślał, że w każdym kraju powinny powstawać muzea dinozaurów. Są bardzo ważne, bo dzieci tam chodzą i stają się ekspertami. To pierwszy raz, kiedy dziecko wie więcej, niż jego rodzic. Takie muzea są bardzo potrzebne, żeby dzieci zainteresowały się nauką - powiedział.

źródła: PAP / wp.pl / fot. AFP
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: demeter09 data: 2008-08-09 22:55:01
noooo Jurassic Park na całego xD
żeby tylko ten film nie skończył się tak samo ;P
dodał: virter data: 2010-12-04 18:44:18
NIE da się , bo ich DNA jest za bardzo zniszczone. Autor tego tekstu za dużo naoglądał się Jurassic Park-u . HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
dodał: Maced data: 2012-06-11 19:08:59
A klonujcie, ale tylko roślinożerne. Jak sklonujecie mi tu T-Rexa, to zapisuję się do misji na Marsa (najlepiej takiej z której nie wrócę na Ziemię).
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::