W Etiopii znaleziono szczątki człowiekowatych

dodano: 12/07/2007 02:16 • komentarze: 1 • odsłony: 3737 • kategoria: Starożytny świat • dodał: Simon

W Etiopii znaleziono szczątki człowiekowatychNaukowcy z Etiopii ogłosili odkrycie fragmentów skamieniałości hominidów, czyli istot człowiekowatych sprzed 3,5-3,8 mln lat. Ich zdaniem, znalezisko może pomóc naukowcom wypełnić lukę w wiedzy na temat ewolucji ludzi.

Znalezisko obejmuje kilka kompletnych kości szczęki i jeden niepełny szkielet - powiedział etiopski archeolog, Yohannes Haile Selassie.

Szczątki odkryto na pustyni Afar w Woranso-Mille, około 230 km. na północny-wschód od Adis Abeby - dodał badacz. To nieopodal stanowiska, na którym w 1974 r. znaleziono Lucy - najsłynniejszy szkielet australopiteka sprzed 3,3-3,6 mln lat temu.

To wielkie odkrycie, które może wypełnić lukę w naszej wiedzy na temat ewolucji człowieka - podkreślił archeolog na konferencji prasowej w stolicy Etiopii, Adis Abebie.
W Etiopii znaleziono szczątki człowiekowatych
Jak dodał, skamieniałe hominidy z rejonu Woranso-Mille reprezentują okres w prehistorii, który jest słabo poznany w badaniach ewolucji człowieka. Rejon ten jest znany z bogatych znalezisk szczątków naszych dawnych krewniaków i przodków.

Np. w 2006 r. międzynarodowy zespół naukowców poinformował o znalezieniu tam skamieniałości sprzed 4,1 mln lat. Yohannes przypomniał też, że na pustyni Afar naukowcy odkryli szczątki skamieniałości wczesnych hominidów z ostatnich sześciu milionów lat.

źródła: PAP / wp.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: Gaara data: 2011-08-22 21:53:15
Czy to jakiś znany ludziom ,,rodzaj'' człowieka jak homo erectus albo homo habilis?
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::