W Iranie odkryto prehistoryczne narzędzia

dodano: 11/08/2008 07:57 • komentarze: 0 • odsłony: 10570 • kategoria: Starożytny świat • dodał: Simon

W Iranie odkryto prehistoryczne narzędziaZespół archeologów odkrył w górskiej jaskini na wybrzeżu Iranu kamienne artefakty z okresu paleolitu i epoki żelaza - donosi serwis internetowy KBS Global News.

Odkrycia dokonano w jaskini Yarshalman, w prowincji Gilan w północno-zachodnim Iranie, gdzie badania prowadzi zespół koreańskich naukowców z Instytutu Badań Dziedzictwa Kulturalnego na Uniwersytecie Hanyang.

Koreańscy archeolodzy, którzy wraz z naukowcami z Instytutu Badań Archeologicznych Iranu prowadzą badania na irańskim wybrzeżu Morza Kaspijskiego, odnaleźli 5 artefaktów z okresu paleolitu oraz 30 przedmiotów pochodzących z epoki żelaza. Jedno z odnalezionych kamiennych narzędzi wzbudziło szczególne zainteresowanie naukowców, gdyż może pomóc w ustalaniu szlaków migracji prehistorycznych społeczności, żyjących w okresie środkowego paleolitu, w ich wędrówce na wschód.

Po sporządzeniu dokumentacji znaleziska koreańscy naukowcy planują prowadzenie kolejnych prac wykopaliskowych na innych stanowiskach archeologicznych w Iranie.

źródła: PAP / onet.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::