Wygrzebali kości dinozaurów i gotowali na nich zupę

dodano: 05/07/2007 18:48 • komentarze: 3 • odsłony: 4986 • kategoria: Ciekawostki • dodał: Simon

Wieśniacy w środkowych Chinach, którzy wykopali tonę kości dinozaurów, gotowali na nich zupę albo po starciu na proszek sprzedawali je jako tradycyjny środek leczniczy, wierząc, że są to mające właściwości lecznicze kości latających smoków.
Wygrzebali kości dinozaurów i gotowali na nich zupę
Aż do ubiegłego roku skamieniałości dinozaurów sprzedawano w prowincji Henan, położonej nad Żółtą Rzeką, jako "kości smoków" po cztery juany (pół dolara) za kilogram - powiedział paleontolog Dong Zhiming z Instytutu Paleontologii Kręgowców i Paleoantropologii Chińskiej Akademii Nauk.

Poinformował, że kiedy wieśniacy dokonali odkrycia, przekazali do badań 200 kilogramów kości. Byli przekonani, że znaleźli kości smoków latających po niebie - dodał.

Bogate w wapno kości były czasem gotowane z innymi składnikami w charakterze środka wzmacniającego dla dzieci cierpiących na kurcze w nogach czy zawroty głowy. Były także po sproszkowaniu używane do wyrobu pasty, którą nakładano bezpośrednio na zadrapania i inne skaleczenia.

Trwało to co najmniej 20 lat - wyjawił naukowiec.

Dong był członkiem zespołu naukowego, który niedawno odnalazł w jednym z okręgów Henanu, Ruyang, pozostałości roślinożernego dinozaura sprzed 85-100 mln lat, 18-metrowej długości. We wtorek po raz pierwszy zademonstrowano je publicznie na konferencji prasowej.

W Henanie, gdzie często znajdowane są skamieniałe jaja dinozaurów, trwa obecnie wydobywanie skamieniałości dwóch dinozaurów - powiedział Dong.

źródła: PAP / wp.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: seba358 data: 2007-10-18 19:28:30
no ta chińczycy to jedynie myślą co nowego wszamać jak nie muchy pająki to teraz gotują zupy gotowane na kościach dinozaurów za pare lat będą gotowć na ludzkich zreszta pewnie juz to robią
dodał: Pauleńka data: 2007-10-21 11:30:29
taaa i budyń z kota ^^ Ciekawe czy smaczna taka zupka... ^^ hihi
dodał: Fox2235 data: 2011-06-15 14:16:47
Musicie zrozumieć że są to ludzie zarówno prości jak i biedni. Gdybyście nie mieli co jeść to i własne odchody byłyby rarytasem jak w przypadku zasypanych górników w jednej z kopalni. Oni mają także jakieś tam wierzenia jak np w latające smoki. Dla nich jest śmieszne że my wierzymy w boga którego nigdy nie widzieliśmy i bardziej wiarygodne są ich znalezione kości niż jakiś wymysł i biblia napisana przez zwykłych wieśniaków 2tys lat temu.

---Nie dziw się temu co tobie nieznane--- ---Poznaj to! ---
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::