Żywy kosmiczny pył

dodano: 18/08/2007 13:05 • komentarze: 2 • odsłony: 3458 • kategoria: Astronomia/Kosmos • dodał: Simon

Żywy kosmiczny pyłPozaziemskie formy życia mog± mieć formę drobinek pyłu - informuje "New Scientist".

Jak wynika z symulacji komputerowych przeprowadzonych przez naukowców z instytutu Maxa Plancka w Garching (Niemcy), naładowane elektrycznie cz±steczki pyłu otoczone przez zjonizowany gaz (kryształy plazmowe) mog± się samorzutnie zorganizować, przybieraj±c postać podwójnych helis podobnych do DNA, a powstałe twory zachowuj± się w sposób zbliżony do żywych organizmów - powielaj± się i przekazuj± informację. Można nawet powiedzieć, że takie twory "pobieraj± pokarm" - bo potrzebuj± ¶wieżej plazmy do wzrostu i "przeżycia".

Nie jest wykluczone, że z czasem takie struktury mogłyby ewoluować w bardziej złożone formy, choć podobne procesy zachodziłyby setki tysięcy razy wolniej niż w przypadku ziemskich żywych organizmów Odpowiednim ¶rodowiskiem do powstawanie pyłowych helis mogłyby być na przykład pyłowe pier¶cienie Saturna i Urana, gdzie drobinki lodu oddziaływałyby z plazm± - wiatrem słonecznym, chwytanym przez pole magnetyczne planety.

źródła: PAP / wp.pl / fot. apod.oa.uj.edu.pl
Zobacz co sądzą o tym inni:
dodał: LAGOS22 data: 2010-01-20 19:44:44
może z takiego czego¶ powstało jakim¶ cudem żecie na ziemi.
dodał: Aneta data: 2010-09-23 15:51:02
może człowiek nie pochodzi od małpy tylko od pyłu :O
Aby mieć możliwość komentowania, musisz być zalogowany. Nie masz konta? Zarejestruj się!
nieznane.pl Bądź na bieżąco! Subskrybuj nasz kanał RSS.Statystyki This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional :: ©2007-2009 nieznane.pl ::